Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Зависи от много нещата - екстри, двигател, цветове, 4х4 и т.н. и т.н. Моя стана бързо, други споделиха за 6 месеца ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Зависи от много нещата - екстри, двигател, цветове, 4х4 и т.н. и т.н. Моя стана бързо, други споделиха за 6 месеца ...

4x4 DSG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят дойде за два месеца и половина след поръчката. Отначало дата беше доста назад около 40 седмица и после изведнъж излезе преди да затворят завода за отпуска. Фабията ми дойде за около месец и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят дойде за два месеца и половина след поръчката. Отначало дата беше доста назад около 40 седмица и после изведнъж излезе преди да затворят завода за отпуска. Фабията ми дойде за около месец и половина.

Колега привет, 

 

Може ли да споделиш, кога се промени датата на производство и съответно кога беше произведена колата? 

 

На 28 Юли преведох капарото за поръчка на Octavia Vision и един месец по-късно попитах в Еуратек за дата на производство - казаха 49 седмица - което е 1вата седмица на Декември - при договор от 90 работни дни това прескача договора...

 

След седмица ще станат точно 2 месеца от поръчката, но все още нямам обаждане от тях за промяна в датата на производство.

 

Колегите споделиха, че зависи какви екстри има колата, а като цяло моята е Vision с добавен преден партронник и задни лед фарове.

 

Все още се надявам датата да се промени, защото определено 5 месеца ми се струват прекалено, много....

 

Ще се радвам и яко някой друг получил колата си наскоро сподели имало ли е промяна в датата и най-вече колко месеца след първоначалната дата на производство е получил нова дата.

Редактирано от sss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........

Според мен няма да закъснеят от договора, моята първоначална седмица също беше след срока в договора. Това което ми казаха, е че от завода чакат да съберат бройка от еднакви модификации и тогава ги пускат.

Ако шоурума в надежда ти е далече отиди до този на Тотлебен да ти проверят седмицата.

Примерно когато поръчах моят Супърб в ЕТ имаше същият като моят, двигател/оборудване, който беше дошъл за няма и месец от поръчката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чаках 3 месеца и половина за седмица на производство въобще :nea: . Имат проблеми с доставките на определени джанти и рейките на покрива, обади се и питай и ако се наложи сменяй модела (на джантите) за да се произведе по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,

 

Както казах аз съм поръчал Octavia Vision, единствената добавка е задни лед фарове - които със сигурност имат и преден патронник - единствено за него не знам.

 

Честно казано малко останах разочарован, тъй като миналия месец (1 месец след като аз бях поръчал моята Octavia Vision) мой приятел отиде до шоурума и каза, че току що са пристигнали около 50 броя Vision и Selection на склад - за продан. Ако ми бяха казали, че след месец очакват доставка на 50 автомобила най-вероятно щях да си избера някой от тях, вместо да чакам да произведат моята...

 

Ще изчакам още една седмица и ще пиша пак на търговеца дали има нова дата на производство...

 

 

Fancko1,

А след като си чакал 3,5 месеца за дата на производство, кога въобще получи колата си ? 

 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чаках моята 6 месеца. Вижън е пакет на ЕТ, не на Шкода, така че за тях са си пак някакви екстри според мен, а не стандартно ниво на оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болшинството вижъни как идват за 2,  макс 3 календарни месеца. Стига се до парадокс идентични модели поръчани два месеца след моята да идват по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в подобно положение - капарото го пуснах на 26.06 - обявената ми седмица беше 44-та, което пак си е в срок - в договора ми са посочени 120 работни дни ( почти 6 месеца )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в договора ми са посочени 120 работни дни ( почти 6 месеца )

Може тука да се крие ключа от палатката.Аз също платих капарото около тази дата,но договора ми беше 90 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че и моят договор е за 90 работни дни, а съм го подписал месец след договора на kstoyanov.

 

igeorgiev82,

Кога е твоята обявена дата за производство?

Редактирано от sss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я взех на 15.09.Иначе се произведе 36-та седмица.http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/54565-нова-о3-fl-14tsi-dsg/#entry418124

Редактирано от igeorgiev82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес получих информация ( след като им се обадих ), че датата ми за производство е изместена за тази седмица ( т.е. 3 седмици по-рано )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих поръчка на Superb:

 

Шкода Superb Business 2.0 TDI 4x4 190hp 7DSG

 

Поръчана на 12.10.2017 в Еуратек София

 

Цвят : Кварц сив металик

 

Интериор : Черен

 

Допълнително оборудване :

 

-Допълнителна защита за двигателя и предавателната кутия с усилен щит (PF0)

-Избор на режим за шофиране (PFD)

-Тризонов климатроник (PH2)

-Лети джанти STRATOS 7Jx17" (PJ2)

-Акустични предни странични стъкла със затъмнение (PKY)

-Малък кожен пакет с 3 спицов мултифункционален кожен волан управляващ радио, GSM и DSG кутия (PLE)

-Front Assist - адаптивен темпомат за скорост до 160 km/h (PLI)

-LED пакет включващ лампи за четене, осветление в краката на пътниците, огледала в сенниците и др. (PNE)

-Light Assist - автоматичен контрол на светлините с мултифункционална камера и Blind Spot Detect (PWY)

-Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба (9T1) 

-Надлъжни рейки на покрива, сребристо покритие (3S9)

-Декорация Стайл (тъмен хром) (5MC)

-Декоративни прагове на предните и задни врати (7M3)

-Сензори за паркиране отпред и отзад (7X2)

-Crew Protect Assistant - проактивна защита за водача и пътника до него (7W2)

-Бордкомютър с цветен Maxi-DOT дисплей (9S6)

-Еcall - система за спешни SOS обаждания в случай на инцидент (NZ4)

-DAB - цифров радио приемник (QV3)

 

Срок на доставка 90 работни дни.

 

И включвам хронометъра ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Didomir, обмислял ли си да сложиш

"Smart Light Assist с мултифункционална камера, Lane Assist и Blind Spot Detect"

вместо

"Light Assist - автоматичен контрол на светлините с мултифункционална камера и Blind Spot Detect (PWY)"

Така ще за около 400лв повече ще имаш и Lane Assist и Smart Light, което би трябвало да добави тези светещи ленти във фаровете и по "smart" осветяване на насрещните обекти.

 

Предполагам, че ел. багажник не си добавил заради липса от нужда на такъв?

Леко чакане!

Редактирано от fitnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Днес направих поръчка на Superb:
 
Шкода Superb Business 2.0 TDI 4x4 190hp 7DSG
 
Поръчана на 12.10.2017 в Еуратек София
 
Цвят : Кварц сив металик
 
Интериор : Черен
 
Допълнително оборудване :
 
-Допълнителна защита за двигателя и предавателната кутия с усилен щит (PF0)
-Избор на режим за шофиране (PFD)
-Тризонов климатроник (PH2)
-Лети джанти STRATOS 7Jx17" (PJ2)
-Акустични предни странични стъкла със затъмнение (PKY)
-Малък кожен пакет с 3 спицов мултифункционален кожен волан управляващ радио, GSM и DSG кутия (PLE)
-Front Assist - адаптивен темпомат за скорост до 160 km/h (PLI)
-LED пакет включващ лампи за четене, осветление в краката на пътниците, огледала в сенниците и др. (PNE)
-Light Assist - автоматичен контрол на светлините с мултифункционална камера и Blind Spot Detect (PWY)
-Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба (9T1) 
-Надлъжни рейки на покрива, сребристо покритие (3S9)
-Декорация Стайл (тъмен хром) (5MC)
-Декоративни прагове на предните и задни врати (7M3)
-Сензори за паркиране отпред и отзад (7X2)
-Crew Protect Assistant - проактивна защита за водача и пътника до него (7W2)
-Бордкомютър с цветен Maxi-DOT дисплей (9S6)
-Еcall - система за спешни SOS обаждания в случай на инцидент (NZ4)
-DAB - цифров радио приемник (QV3)
 
Срок на доставка 90 работни дни.
 
И включвам хронометъра ...

 

 

Махни Light assitt-a  и сложи Smart Light Assist - това затъмнява като LED фаровете и е страхотна екстра.

 

Леко чакане ти пожелавам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Didomir, обмислял ли си да сложиш

"Smart Light Assist с мултифункционална камера, Lane Assist и Blind Spot Detect"

вместо

"Light Assist - автоматичен контрол на светлините с мултифункционална камера и Blind Spot Detect (PWY)"

Така ще за около 400лв повече ще имаш и Lane Assist и Smart Light, което би трябвало да добави тези светещи ленти във фаровете и по "smart" осветяване на насрещните обекти.

 

Предполагам, че ел. багажник не си добавил заради липса от нужда на такъв?

Леко чакане!

Благодаря за съвета fitnes, ел.багажника реших че не ми е нужен но пък светлините определено са необходими...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни Light assitt-a  и сложи Smart Light Assist - това затъмнява като LED фаровете и е страхотна екстра.

 

Леко чакане ти пожелавам!

Благодаря Милене, така и ще направя, стига да не е късно...Утре се чувам с търговеца да видим как да направим магията.

А как не ми е направило впечатление че има и Smart светлини, идея си нямам. Но по-добре късно отколкото никога ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 така и ще направя, стига да не е късно...Утре се чувам с търговеца да видим как да направим магията.

 

Честито!Отличен избор!Оооо,време имаш да променяш :) .Аз моята я променях през седмица,в продължение на горе-долу месец :D .

Леко чакане!Дано да дойде бързо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Днес направих поръчка на Superb:
 
Шкода Superb Business 2.0 TDI 4x4 190hp 7DSG
 
Поръчана на 12.10.2017 в Еуратек София
 
Цвят : Кварц сив металик
 
Интериор : Черен
 
Допълнително оборудване :
 
-Допълнителна защита за двигателя и предавателната кутия с усилен щит (PF0)
-Избор на режим за шофиране (PFD)
-Тризонов климатроник (PH2)
-Лети джанти STRATOS 7Jx17" (PJ2)
-Акустични предни странични стъкла със затъмнение (PKY)
-Малък кожен пакет с 3 спицов мултифункционален кожен волан управляващ радио, GSM и DSG кутия (PLE)
-Front Assist - адаптивен темпомат за скорост до 160 km/h (PLI)
-LED пакет включващ лампи за четене, осветление в краката на пътниците, огледала в сенниците и др. (PNE)
-Light Assist - автоматичен контрол на светлините с мултифункционална камера и Blind Spot Detect (PWY)
-Подгряване на дюзите на стъкломиячната уредба (9T1) 
-Надлъжни рейки на покрива, сребристо покритие (3S9)
-Декорация Стайл (тъмен хром) (5MC)
-Декоративни прагове на предните и задни врати (7M3)
-Сензори за паркиране отпред и отзад (7X2)
-Crew Protect Assistant - проактивна защита за водача и пътника до него (7W2)
-Бордкомютър с цветен Maxi-DOT дисплей (9S6)
-Еcall - система за спешни SOS обаждания в случай на инцидент (NZ4)
-DAB - цифров радио приемник (QV3)
 
Срок на доставка 90 работни дни.
 
И включвам хронометъра ...

 

Ако мога да си позволя коментар - защо ти е тризонов климатроник? Двузоновият рядко се ползва, камо ли тризонов. Освен това крю протект е малко пародия по мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.