Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Статистика за Octavia III 1.6 TDI


Lachezar

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

мисля, че е време да започнем темата и за статистика на 1.6 дизел, за да можем да видим кой къде се намира, а и в услуга на бъдещите колеги, който се колебаят все още дали да не си вземат бензин :angry:

 

Аз лично ще драсна няколко реда малко по-късно днес или утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Lachezar

    64

  • PUF-PAF

    18

  • bega4kata

    17

  • Цецо75

    15

Най-много писали в темата

Имам служебна 1.6 TDI комбайн и като разход онзи ден за първи път я засекох и по колонка е 6,2/100.

За сега колата е на 1030km, има на къде да се разработи. По борд ми пише среден разход 6,1, при средна скорост 33km/h.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са резултати от днес, пътуване Стара Загора - Пловдив и обратно (180 км), останалите са градско в Пловдив. Маршрутът е изминат по АМ Тракия със скорост около 130 км/ч на темпомат, климатик постояно включен на 22 градуса, режим на шофиране на АМ- нормален, в градски условия - спорт.

 

post-13406-0-87228800-1407605554_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, имаш цифрата 7 пред оставащите километри. На моята са ограничени заводски до 6 :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е точно 236 км след зареждане догоре. Значи спокойно може да се каже, че е възможно и 8-ца да се е показала ;)

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са резултати от днес, пътуване Стара Загора - Пловдив и обратно (180 км), останалите са градско в Пловдив. Маршрутът е изминат по АМ Тракия със скорост около 130 км/ч на темпомат, климатик постояно включен на 22 градуса, режим на шофиране на АМ- нормален, в градски условия - спорт.

 

attachicon.gifimage.jpg

 

Перфектен разход. Няма какво повече да се желае от тази кола. А забелязал ли си каква разлика ти дава показанието на компютъра спрямо реално зареденото? При мен е около 0,3 л/100км (зареденото количество е повече).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С вагком показанията на бордкомпа може да се коригират, но корекцията е в проценти, не в литри.

От това, което съм чел в нашия и в другите братски форуми - грешката е около 5%. Това за нетунинговани возила - без чип или ремап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте колеги.

Моя автомобил е Румсър с двигател 1,6 TDI (CAYB), 90 к.с.

Колата я взех нова и досега съм и врътнал 38000 км.

За този целия пробег винаги си записвам всичко в едно софтуерче за андроид.

Среден разход 6,04 л/100.

Показанието на компа е с 10% ПОВЕЧЕ от реалното.

С еврейско спокойствие съм успявал да смъкна разхода до 4,2 л./100. Но реалността е 6,04.

Редактирано от niki7667
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте колеги.

Моя автомобил е Румсър с двигател 1,6 TDI (CAYB), 90 к.с.

Колата я взех нова и досега съм и врътнал 38000 км.

За този целия пробег винаги си записвам всичко в едно софтуерче за андроид.

Среден разход 6,04 л/100.

Показанието на компа е с 10% ПОВЕЧЕ от реалното.

С еврейско спокойствие съм успявал да смъкна разхода до 4,2 л./100. Но реалността е 6,04.

Според мен всичко около 6л/100км си е идеален разход, като се имат предвид пътните условия в България ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...като се имат предвид пътните условия в България ;).

Добaвям и кaчеството нa горивaтa ;)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам ОК 1.6тди, ръчни скорости, елеганс комби от нова около три месеца в чужбина.

Намирам, че показанията на борд комп. съвпадат много точно със зареждането (нали съм българче, невярвам и проверявам). При моят начин на каране - извънгадско планинско , градско-среден разход 4.9-5.1л сега през лятото с доста чести спирания и двигателя едвам сига работна темп. към края на пътуването (около 20км). На магистрала пада до 4.6-4.8л до 100км/ч. Гориво зареждам от всякакви марки бензиностанции, но качеството е гарантирано. Не съм спортист и винаги колата е с двама възраснти и две малки деца.

Странно ми е защо колата е със 17" летни и 16" зимни гуми (и двата колплекта са оригинални от Шкода с алум. джанти и вървят с колата).

За превключването на скоростите - не ми допада на моят стил и препоръките за превдлючване нагоре идват малко по-рано при изкачване по наклон (дори и при празен автомобил и дълги отсечки с постоянен наклон), по равен участък препоръките работят при мен, но трябва внимателно, плавно с газта и търпение.

Автоматичното изклщчване на мотора много ме дразни - гаси се веднага при неутрална скорост и спиране. Има ли начин да се изкл'чи от софтуера? Иначе постоянно натискам бутончето. МОже да е до навик, но чакам на няколко святофара за около до 10-20сек и икономията от гориво е под съмнение съпоставена срещу разхода за ремонт на стартер/нови акумулатори във времето. Дефакто от системата за 20км мотора се пали 7-8 пъти, което на ден (2х20км) прави 15-20 пъти.

Мотора като цяло се чува в купето, не много но повече от Ауди А4 или Пасат със същите мотори, но не се оплаквам имайки в предвид разликата в цената :)

Аудио-системата: Амундсен. Не ми допада много компакт диска в жабката, но става. Свиквам с SD картите. Има вентилатор тук, който се чува когато колата е спряна и работи на SD карта или радио (без компакт диск в устройството), малко неприятно за хората в купето и не го очаквах за нов автомобил от 2014.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, имаш цифрата 7 пред оставащите километри. На моята са ограничени заводски до 6 :P

Аз пък е девятка съм имал отпред;-)

За последните 1200 км (само извънгадско, 600 км магистрала със 130-140 ср. скорост и с двама възрастни, бебе + пълен багажник и резевоар и нон-стоп климатик) го засекох на колонка 5,3 (5,0 по бордови комп) със ср. скорост 100 км/ч за цялата дистанция. Иначе по комп Long term за 2200 км и 54 км/ч ср. скорост - отново 5,0... Добре ли е? :-D

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен 150 км/ч по круиз контрол, цялата магистрала Тракия - 2-ма възрастни, 2 бебета, багаж до козирката и пуснат климатик - точно 6.0/100 - и по борд, и по колонка. Ако има значение - посока София.

 

В София ми харчи м/у 5.5 и 6.0 в зависимост от трафика.

 

На извънградско със спокойно каране в диапазона 90-110 съм между 4 и 4.5. Няколко пъти съм си поставял за цел и съм падал и до 3.5/100, ама иска железни нерви и мноооого галене на педала на газта.

 

Нафта наливам единствено и само Max Motion Diesel на OMV.

 

Доволен съм от двигателчето - като за 105 коня върви напълно прилично, а от икономията съм очарован.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте колеги.

Моя автомобил е Румсър с двигател 1,6 TDI (CAYB), 90 к.с.

Колата я взех нова и досега съм и врътнал 38000 км.

За този целия пробег винаги си записвам всичко в едно софтуерче за андроид.

Среден разход 6,04 л/100.

Показанието на компа е с 10% ПОВЕЧЕ от реалното.

С еврейско спокойствие съм успявал да смъкна разхода до 4,2 л./100. Но реалността е 6,04

Ще кажеш ли името на това софтуерче, колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Една актуализация на разхода от днес колеги - 450 км извънградско-половината магистрала - 5л/100 по колонка с трима човека и пълен багажник.

За пореден път обаче ми направи впечатление, че компа показва половин литър по-малко...

 

В тази връзка искам да попитам колегите, които имат вагком - може ли да се коригират настройките за разход на борд компа без да ми падне гаранцията?

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Да се включа и аз, макар че не притежавам Октавия, а Рапид Спейсбек. 1,6 CR, 90 к.с. дизел, DSG7. При навъртени до момента над 4500 км. среден разход 4,9 л./100 км. Извънградско (магистрала и първокласен път) разхода е между 4 и 4,5 л./100 км. Градско....незнам, зависи от много фактори. При тежко софийско задръстване показанията са 7,5 л./100 км. В Благоевград от "Еленово" до "Струмско" - 3,2 л./100 км. :o :champion: Разбира се, този разход е измамен, тъй като маршрута представлява нанадолнище, по което няма движение. Да кажем в града разходът е между 6 и 7 л./100 км., което е отлично представяне, предвид късите разстояния, които принципно изминавам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако нещо научих нещо от тази тема, то е че на повечето хора тук колите явно са им електронно ограничени на 130-140км/час по магистрала и на 100 км/час извън града, както и че колите не си променят скоростта от тръгване до пристигане :P

 

Шегувам се разбира се, адмирирам търпението и ниския разход на гориво. Аз самия карах така няколко години, но сега сякаш не издържам вече и по-бързо изяждам пътя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако нещо научих нещо от тази тема, то е че на повечето хора тук колите явно са им електронно ограничени на 130-140км/час по магистрала и на 100 км/час извън града, както и че колите не си променят скоростта от тръгване до пристигане :P

 

Шегувам се разбира се, адмирирам търпението и ниския разход на гориво. Аз самия карах така няколко години, но сега сякаш не издържам вече и по-бързо изяждам пътя `

Е не всички сме рали-състезатели ;) Все пак добре е да се има предвид, че аз например съобщавам ср, скорост, а не, че не преминавам 130-140 (респективно 100 извънградско) :P Иначе след такива коментари имам чувството, че живея в различна държава - много ми е интересно на колко от българските пътища може да се кара (без риск за живота на семейството/ пътниците) с повече от 140 средна скорост ( не моментна/максимална)?

 

Колкото до разхода - идеята ми за тази тема беше да дадем някаква представа на бъдещите колеги, които се колебаят дали да вземат бензин или дизел, какъв е разхода на този двигател с това купе. Хубаво е и да се има предвид, че това ми е първи дизел и още му свиквам на особеностите.

 

И точно тук искам да кажа, че след общо около 8 000 км софийско и извънградско шофиране, мога да направя едно обобщение - колкото и да напъвам Окито, в нашето си софийско каране, в най-голямото задръстване, натоварена или не, с постоянно включен климатик и пълен резервоар, ср. разход над 7,5 още не съм видял. А при тези условия на магистралата, със средна скорост над 150 км. в час ( на моменти съм карал 170-180 в този случай), най-високият ср. разход ми е бил 5,5 :plate_skoda:

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при тези условия на магистралата, със средна скорост над 150 км. в час ( на моменти съм карал 170-180 в този случай), най-високият ср. разход ми е бил 5,5 :plate_skoda:

Стига бе хора, уливате се в хвалбите! Няма как с климатик и средна скорост 150км/ч ( че и да настъпваш до 170) да харчиш под 6.5. И в тая тема и в оная за бензиновата написахте нова физика...спрете се.

 

Апропо, средна скорост 150км/ч е страшно висока летва, това значи да вземеш София - Бургас за 2 часа и 30 минути. Ако го постигнеш при разход 5.5 - мисля, че ВАГ ще те позлатят за рекламата. :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

на магистралата, със средна скорост над 150 км. в час ( на моменти съм карал 170-180 в този случай), най-високият ср. разход ми е бил 5,5 :plate_skoda:

Невъзможно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора, уливате се в хвалбите! Няма как с климатик и средна скорост 150км/ч ( че и да настъпваш до 170) да харчиш под 6.5. И в тая тема и в оная за бензиновата написахте нова физика...спрете се.

 

Апропо, средна скорост 150км/ч е страшно висока летва, това значи да вземеш София - Бургас за 2 часа и 30 минути. Ако го постигнеш при разход 5.5 - мисля, че ВАГ ще те позлатят за рекламата. :)

 

Можеш ли да ме свържеш с тях, да видим какво мога да изкарам  :)

Невъзможно!!!

Ок, може би тук наистина не бях 100% коректен, защото забравих, че това е смесен разход - около 90 км междуградски със около 120 км/ч ср. скорост и след това 130 км. със 150 км/ч средна скорост на магистралата. 

 

Ако пък някои от колегите не ми вярват - с удоволствие ще ги повозя, а мога още утре и снимки да пусна за long term разхода за последните около 4000 km (ако не греша дистанцията, от които поне 1000 км - а може и около 1500 да са - са софийско каране в час пик - сутрин между 8:20 и 9:00  и вечер между 6 и 6:30 по Г.М. Димитров и Драган Цанков ) - за цялата тази дистанция пише 5.1 на борд компа, ако не ме лъже паметта.

 

И все пак държа да информирам всички - не искам да убеждавам никого, имате пълното право да не ми вярвате. Освен това съм меко казано недоволен от Еуратек до момента, така че определено не искам да ги рекламирам или да им помагам да си развиват бизнеса.

 

Но това не променя фактите, че колата е наистина икономична и че не съм преувеличил или излъгал за нищо от казаното дотук - поне при мен, не знам за другите колеги. И също така, че определено стоя зад това, което съм написал, защото го усещам по джоба си - разходите ми за гориво са меко казано задоволителни за мен.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.