Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Статистика за Octavia III 1.6 TDI


Lachezar

Recommended Posts

  • Отговори 264
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Lachezar

    64

  • PUF-PAF

    18

  • bega4kata

    17

  • Цецо75

    15

Най-много писали в темата

Здравейте и от мен. Слизам от Octavia 2, 2.0tdi и съм решил да поръчам О3 1.6tdi 110 к.с.с ръчна трансмисия. Въпросът ми е на какви обороти е двигателя на 5-та предавка при 160 км/ч. Чух, че петата предавка на 1.6 била доста близка до 6-та на 2.0. Като динамика предполагам, че ще има достатъчно за изпреварване. Все пак всичко е и до предавателни числа. Благодаря предварително.

Колега, имай предвид, че 1.6 е много икономичен, но малко муден двигател. Иначе и 4-та и 5-та наистина са доооста дълги. На 150-160 км/ч на пета е около 3000 по спомен.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имай предвид, че 1.6 е много икономичен, но малко муден двигател. Иначе и 4-та и 5-та наистина са доооста дълги. На 150-160 км/ч на пета е около 3000 по спомен.

Благодаря, колега! Благодаря и на всички, които се включиха. Предполагам, че този мотор не е кой знае какво, но все пак не купувам колата за спорт. От друга страна е по-ново поколение от 2.0tdi PD, така че и това ще си каже думата. Да не забравяме как едно време точехме лиги по 1.9 tdi :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на 100 и 120 км/ч?

 

При 100км/ч е грубо около 1850 об/мин на 5-та скорост.

ТОва е Октавиа 2 де, но той двигателя и ск. кутия са същите.

20160208_102756.jpg

 

 

Благодаря, колега! Благодаря и на всички, които се включиха. Предполагам, че този мотор не е кой знае какво, но все пак не купувам колата за спорт. От друга страна е по-ново поколение от 2.0tdi PD, така че и това ще си каже думата. Да не забравяме как едно време точехме лиги по 1.9 tdi  :)

 
Да, двигателя не може да се похвали с кой знае какви динамични постижения, но е много приятен за каране, сравнен с 1.9 примерно. Поведението му е близо до атмосферна бензинка, разбира се със нужната сила в ниските :)
 
Редактирано от bonethugs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, 1.6ТДИ в О3 няма нищо общо със 1.6ТДИ в О2. Ново поколение и концепция мотор е.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги. Предстои ми смяна на масло на 1.6 тди о3 , някой знае ли колко литра събира мотора благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Предстои ми смяна на масло на 1.6 тди о3 , някой знае ли колко литра събира мотора благодаря ви предварително.

Виж тук

http://fuchs-eu.lubricantadvisor.com/model.aspx?lang=eng&model=f4f30cc5660d5951

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни бях за смяна. 4.6 литра пишеше на фактурата. Между другото има промоция -20% на масла и филтри. От 303 лв, платих 243 лв. без филтъра на купето, който бях сменил. Иначе с активен въглен стандартно е 36 лв, сега вероятно 30 лв.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.