Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Статистика за Octavia III 1.6 TDI


Lachezar

Recommended Posts

Само ще кажа, че среден разход на извънградско шофиране по магистрала с цитираната скорост под 5l/100km е напълно постижим и то без много усилия. (има още снимки по-напред в темата).Друг е въпроса дали има смисъл - икономията е майка на мизерията, ако вземем да си караме колите, гледайки постояно разхода, целия кеф се разваля.

Много си прав за кефа, Камене. Аз и така си карам - за кефа, а не за рекорда.

Просто искам всеки от нас да даде някакви обективни резултати, което се опитах да направя и аз, ама няколко колеги с коментарите си малко прекалиха и ме амбицираха ;)

 

Иначе чисто статистически, без да съм карал за рекордна скорост или нисък разход, мисля че снимките от моя борд комп (за дългосрочния разход) са достатъчно показателни. Мислех днес да пусна и от последните 450 км от този уикенд, ама ще изчакам да мине облога и след това ще пусна данните, че иначе може да се откаже колегата :P

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Lachezar

    64

  • PUF-PAF

    18

  • bega4kata

    17

  • Цецо75

    15

Най-много писали в темата

Не мога да гарантирам, че ще съм свободен другия уикенд, но нямам нищо против друг колега да ме замести ако не съм. Пари да оставяме у трети човек е смешно, аз няма да се излагам да шикалкавя за подобни суми. Ако държиш направо ще ги оставя на теб, не ми дреме.

 

Остава само едно нещо да изясним, как ще удостовериш средната си скорост, защото според теб и физиката и борд компютъра лъжат? А аз за друг начин не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да гарантирам, че ще съм свободен другия уикенд, но нямам нищо против друг колега да ме замести ако не съм. Пари да оставяме у трети човек е смешно, аз няма да се излагам да шикалкавя за подобни суми. Ако държиш направо ще ги оставя на теб, не ми дреме.

 

Остава само едно нещо да изясним, как ще удостовериш средната си скорост, защото според теб и физиката и борд компютъра лъжат? А аз за друг начин не се сещам.

Тук е момента да кажа, че този уикенд и с борд компютъра си направих експеримент и се уверих в достоверността на отчитането на средната скорост - смятa я правилно, явно формулата е както трябва да бъде -> дистанцията разделена на времето.

 

Така че и за това мисля да се съглася с теб - ще гледаме бордовия да бъде на настроената по темпомат скорост - няма проблем. Единствено не съм сигурен дали ще стане на връщане да стигнем до същата бензиностанция от която сме тръгнали без да падне малко средната скорост, но се надявам ако докато маневрираме ср. скорост падне с 2-3 километра да направим компромис, защото не съм сигурен, че мога да вляза в бензиностанцията, от която решим да тръгнем в Сф, със 125 :)

 

Иначе аз нямам проблем да карам и с колега, но ако обичаш запази добрия тон (визирам "шикалкавя", "не ми дреме" и тн.), защото идеята ми е да разрешим цивилизовано един спор, който ти започна с недоверието си и острите коментари към моите данни, като освен всичко друго се опита и да се подиграеш с моите знания по някои науки. Мисля че се увери, че не съм глупав, така че е добре да се поукротиш и ти!

 

Само ще те помоля да се уточним поне 3-4 дни предварително с кого и кога ще карам, защото съм с малко дете и не става от днес за утре да решим и да тръгнем.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но започвайки с градско дори и малко, минавайки през тунела, после обръщайки на детелината и пак през тунела и още малко градско, все си мисля, че ще ви трябва по-висока скорост на магистралата, за да се получи 120км/ч средна скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кибика има право два пъти да се обади и един път да мести ;)

 

Може да се зареди на Лук ойла след Църна маца /посока Пв./ за да не пада толкова средната скорост. Обръщате на детелината, където е отбивката за Карлово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато някой се отмята от казаното от него това е шикалкаване. Ако имаш проблем с думата.... Наречи го по удобен за теб начин. Аз няма да се отмятам. Проблема е, че в момента много пътувам и незнам дали ще имам свободни уикенди скоро. Ако ти се отвори дупка, взимай колега по твой избор и направете експеримента. Знам че и ти няма да шикалкавиш. Дай ми Ибан на лично ще те преведа парите за 250км по 5 на сто нафта. Ако успееш, ще ти преведа още толкова. Само внимавайте, да не стане някоя беля заради тоя бас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно средната скорост - засечи я само върху магистралата - с борда или с хронометър и изминати километри. Ще призная резултат над 115км/ч.

 

П.С. все пак добре е, че вече не се съмняваш в формулите. ;)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така,ресетвате компютъра като се качите на магистралата.И правите 125 средна,въртите обратно и преди софия спирате и правите снимки на борда.Така е най честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, иначе такава средна скорост при нормално пътуване е доста трудно да се посигне. Аз често пътувам София-Бургас и карам 160-180 почти целия път и накрая средната скорост ми е 130 само заради пълзенето в града

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31 km от Чирпан до Стара Загора - АМ Тракия - темпомат 127 km/h слънчево време 27 градуса, вятър 11 km/h от север (пада се странично, по-скоро насрещен)

 

post-13406-0-85667700-1410176579_thumb.jpg

 

Не че нещо, но някои хора започнаха да ми казват колко харчи моята колата, та се запитах сигурно и за жена ми знаят колко харчи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31 km от Чирпан до Стара За;-)гора - АМ Тракия - темпомат 127 km/h слънчево време 27 градуса, вятър 11 km/h от север (пада се странично, по-скоро насрещен)

Не

Photo 08.09.14, 14 14 35.jpg

 

Не че нещо, но някои хора започнаха да ми казват колко харчи моята колата, та се запитах сигурно и за жена ми знаят колко харчи...

Не знам за жената, ама аз лично със сигурност имам идея колко ти харчи колата и съм склонен да ти вярвам;-) Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кибика има право два пъти да се обади и един път да мести ;)

 

Може да се зареди на Лук ойла след Църна маца /посока Пв./ за да не пада толкова средната скорост. Обръщате на детелината, където е отбивката за Карлово.

Не съгласен - с риск да се прецакам с по-ниска скорост или по-голям разход предпочитам всяка друга бензиностанция,но не и Лукойл или Петрол - от тях вече и петнадесетгодишния ми голф ми е жал да заредя и бих го направил само ако имам гориво под минимума и 1000 километра без друга бенЦиностанция пред мен...

Когато някой се отмята от казаното от него това е шикалкаване. Ако имаш проблем с думата.... Наречи го по удобен за теб начин. Аз няма да се отмятам. Проблема е, че в момента много пътувам и незнам дали ще имам свободни уикенди скоро. Ако ти се отвори дупка, взимай колега по твой избор и направете експеримента. Знам че и ти няма да шикалкавиш. Дай ми Ибан на лично ще те преведа парите за 250км по 5 на сто нафта. Ако успееш, ще ти преведа още толкова. Само внимавайте, да не стане някоя беля заради тоя бас!

Ще ти пусна ЛС с IBAN утре вечер. Иначе гарантирано няма да се правим на състезатели, ще караме с колкото е необходимо за да изпълним условията и ако времето го позволява. В тази връзка - колеги, търся желаещ да се повози/покара с мен за да валидира резултата - мисля да го правя в събота, между 12:00 и 17:00, естествено ако се намери някой мераклия в категория до 110-120 кг  :) Ако не - и аз не знам дали ще мога по-нататък, защото имам семейни ангажименти следващите няколко уикенда.

Относно средната скорост - засечи я само върху магистралата - с борда или с хронометър и изминати километри. Ще призная резултат над 115км/ч.

 

П.С. все пак добре е, че вече не се съмняваш в формулите. ;)

Точно така,ресетвате компютъра като се качите на магистралата.И правите 125 средна,въртите обратно и преди софия спирате и правите снимки на борда.Така е най честно.

Мисля, че предложението на бегачката наистина е най-справедливо и за двете страни. А колкото до формулите - аз никога не съм се съмнявал коя е правилната, просто не бях сигурен дали правилната формула е зададена и в борд компа, но тъй като и тук вече сме категорично на едно мнение - затварям темата и си стискаме виртуално ръцете ;)

 

 

ПС: Ако някой е пропуснал написаното малко по-горе - ТЪРСЯ СПЪТНИК/НАВИГАТОР ЗА ОПИТА РАЗХОД ПРИ 125 СР. СКОРОСТ СОФИЯ-ПЛОВДИВ-СОФИЯ, В СЪБОТА, 13.9, НЯКЪДЕ В ИНТЕРВАЛА МЕЖДУ 12 И 17 ЧАСА :plate_rulez:

Хайде сега да видим колко сме единни и настроени за тестове и клубни мероприятия ?!

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече несъзнателно прецаках всички шансове да им вземеш парите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо,май ще загубиш.....на там вървят нещата... :)

Това е невероятен разход,браво.

Не се хващам на басове, които не съм готов да загубя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се хващам на басове, които не съм готов да загубя :)

Респект за което!

 

bega4kata, on 08 Sept 2014 - 10:03 PM, said:snapback.png

 

Цецо,май ще загубиш.....на там вървят нещата...  :)

Това е невероятен разход,браво.

 

bega4ka `- ти единствен се усети още в самото начало, че съм прав и изчака тактично да видиш развоя, без необмислени коментари - евала, личат си старите кучета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте любители на хазарта, вдигнете залога - под 5 l/100 km за средна скорост от 135 km/h за тройни пари. :)

Или за любителите на екстремните залози - под 10 l/100 km за средна скорост 180 km/h.

 

90 % съм сигурен, че и двата залога ще излязат в полза на 1.6 tdi, но този път няма да има жокери... Или може би само за втория залог...но няма да издавам дали е на изкачване, спускане или на равно ;)

 

post-13406-0-82151100-1410205809_thumb.jpg

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте любители на хазарта, вдигнете залога - под 5 l/100 km за средна скорост от 135 km/h за тройни пари. :)

Или за любителите на екстремните залози - под 10 l/100 km за средна скорост 180 km/h.

 

90 % съм сигурен, че и двата залога ще излязат в полза на 1.6 tdi, но този път няма да има жокери.

Особено второто не бих го направил при никакви положения - просто на акъла и опита, които имам в момента, не бих карал продължително време - над 2-3 минути - с такава скорост. За 135 наистина има интрига и потвърждавам, че е на кантар, респективно наистина е хазартно. Но моята идея беше не да играем хазарт, а да докажа правотата на нещо, което твърдя че е факт, а доста хора подложиха на неоснователни/недоказуеми съмнения...

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнаци, не забравяйте че всеки си преценява по своя опит и своето каране. Затова и по-горе се пошегувах как тук всички коли тук са ограничени електронно на 140 км/ч и карате с една и съща скорост през цялото време :)

 

Просто според мен е редно темата да бъде за реалните цифри какви са в смесени условия, а не колко някой успява да постигне при супер стерилни условия или кой колко постигнал от точка А до точка Б ЦЕЛЕНАСОЧЕНО за нисък разход.

 

Хареса ми снимката на колегата със 180 км/ч - и моята дава подобен разход при такава скорост :)

 

Наистина снимките с разход под 5 са впечатлителни, но затова трябва старание и не подхожда на всеки на стила на шофиране (правил съм го веднъж както написах по-горе 4.5 от София до Благоевград). Надявам се никой не се е обидил - съгласен съм, че за повечето хора този двигател 1.6 ТДИ е повече от достатъчен и колата като цяло е страхотно икономична и мога само горещо да я препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юнаци, не забравяйте че всеки си преценява по своя опит и своето каране. Затова и по-горе се пошегувах как тук всички коли тук са ограничени електронно на 140 км/ч и карате с една и съща скорост през цялото време :)

 

Просто според мен е редно темата да бъде за реалните цифри какви са в смесени условия, а не колко някой успява да постигне при супер стерилни условия или кой колко постигнал от точка А до точка Б ЦЕЛЕНАСОЧЕНО за нисък разход.

 

Хареса ми снимката на колегата със 180 км/ч - и моята дава подобен разход при такава скорост :)

 

Наистина снимките с разход под 5 са впечатлителни, но затова трябва старание и не подхожда на всеки на стила на шофиране (правил съм го веднъж както написах по-горе 4.5 от София до Благоевград). Надявам се никой не се е обидил - съгласен съм, че за повечето хора този двигател 1.6 ТДИ е повече от достатъчен и колата като цяло е страхотно икономична и мога само горещо да я препоръчвам.

Мисля, че точно такива данни съм дал на снимка по-назад - надявам се близо 5000 км смесен разход да не се брои за стерилен... Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.