Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Статистика за Octavia III 1.6 TDI


Lachezar

Recommended Posts

Коефицента на челно съпротивление при Октавия със сигурност е по-малък.За площта не знам,провери, но на око са съпоставими. Освен това, задната част на автомобила играе немалка роля.От начина по който се отделя въздушния поток от нея, зависи какво налягане ще се получи отзад. То е по-ниско от околното и "всмуква" колата назад. При скорости, на които се кара извън града, въздушното съпротивление е най-голямата от всички останали причини за разход на гориво. Мисля че някъде из форума имаше писано по-подробно.

:eusa_clap: :D/ :) ... Особено на задна скорост икономията ще е много по-голяма, заради по добрия коефициент предно съпротивление... :D Ай де мани тоя спор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Lachezar

    64

  • PUF-PAF

    18

  • bega4kata

    17

  • Izolini

    15

Най-много писали в темата

Говоря за служебна шкода О3 1,6 ТДИ - комби.

 

Значи е заради десния крак ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:eusa_clap: :D/ :) ... Особено на задна скорост икономията ще е много по-голяма, заради по добрия коефициент предно съпротивление... :D Ай де мани тоя спор...

Че то спор няма. Опитвам се да обясня просто. Може и по-засукано ама няма смисъл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес постигнах нов рекорд за икономично шофиране с 1.6 tdi. Цял ден карах градско и като паркирах колата, вдигнах капака и намерих 20 лева, които двигателя ми е оставил да се почерпя. И трябваше да източа малко нафта, защото резервоара започна да прелива. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе момчета! Прави ми кеф да ви чета рекордите за нисък разход. Това не е стил на каране, както казват някои.

Това е грамотно, ако щете и майсторско управление на автомобила и в никакъв случай пенсионерско. Добри шофьорчета сте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неделно градско каране в София:

 

post-13788-0-03256300-1410718640_thumb.jpg

 

Комбиниран разход ( около 240 км градско + около 440 извънградско):post-13788-0-18883400-1410718752_thumb.jpg

 

Дългосрочен разход:

post-13788-0-89287300-1410718790_thumb.jpg

 

И за колегите, който се интересуваха кога се нулира дългосрочният брояч - днес удостоверих лично, че това става след 100 часа шофиране на автомобила.

 

@ До колегите състезатели или просто разбирачи - моля поне един от вас да ме подкрепи и да обясни на жена ми, че не карам невнимателно или бързо, а със стил, спокойно/пенсионерски и дразнещо бавно. Защото си имам доста проблеми докато й обяснявам, че моето шофиране си е много внимателно, устремено към рекорди за нисък разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо това за жената няма начин аз много съм се борил на тази ттема и няма как да обясниш :) Затова следната тактика ползвам извън града - уговарям я да спи, за да си е отпочинала като пристигнем. Ако не иска да спи и давам тя да кара и използвам поне аз да подремна. При други случаи просто се разбираме да не гледа километража.

 

Като сме с децата сме се разбрали макс. 180.

 

Дано горното е от полза на някого :) и шегата настрана - карайте внимателно и според пътните условия

 

Надявам се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това приспиването как го правиш, Павка-аз постоянно го пробвам този номер-да си почине-ама не иска... Ще ми трябва по-детайлна инструкция;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътувате само следобед в голямото слънце и не даваш да пие кафе/кола преди това. Трябва да имаш щори отзад да не пече на децата. Обяснявам късното тръгване с факта, че трябва да съм обядвал преди да карам.

 

Така пестиш и от трафик

 

Пробвай и кажи дали работи при теб:)

Редактирано от PUF-PAF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас номера е да има трафик и един да кара малко по-бавно и ограничителя на скоростта се азключва, защото се изнервя :D

 

Иначе адмирации за разхода, числата са старахотни сигорно забравяш кога зареждаш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно сравнение със сходно темпо при ненатоварено градско ;)

post-13788-0-08901100-1410802821_thumb.jpg

Два пъти по-мощната кола харчи два пъти повече.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас номера е да има трафик и един да кара малко по-бавно и ограничителя на скоростта се азключва, защото се изнервя :D

 

Иначе адмирации за разхода, числата са старахотни сигорно забравяш кога зареждаш :)

Уф, моят ограничител няма изключване - може да си седи 2 часа без да мръдне, ама пък хубавото е, че аз го игнорирам редовно :angry:

А колкото до зареждането - не успявам да забравя, защото доста карам напоследък - към 3000 км на месец, но пък за разстоянията, които изминавам с едно зареждане - определено съм доволен :flag_skoda:

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с 90 и включвам темпомата, след това нулирам дневния разход и гледам средната скорост - изписва се след секунди.

Показва 85 км/ч, т.е. компа отчита предварително заложената от производителя грешка в скоростомера и показва реалната скорост.

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с 90 и включвам темпомата, след това нулирам дневния разход и гледам средната скорост - изписва се след секунди.

Показва 85 км/ч, т.е. компа отчита предварително заложената от производителя грешка в скоростомера и показва реалната скорост.

И аз имах съмнение, че е така, а сега имаме и доказателство от теб...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че 90 км/ч по скоростомер са 85 км/ч реални? Засичали ли сте разликата на скоростомера спрямо GPS? Аз съм я засичал до скорост 140-150 км/ч и е 3 км/ч (скоростомерът показва повече).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че 90 км/ч по скоростомер са 85 км/ч реални? Засичали ли сте разликата на скоростомера спрямо GPS? Аз съм я засичал до скорост 140-150 км/ч и е 3 км/ч (скоростомерът показва повече).

 

225/45 R17 от 50 до 80 дава 3км, след 80 до 210км. дава 5 км. разлика, засичано с няколко различи GPS-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за реалната скорост, моята един път си играх да я засека при различни скорости. Измерванията съм ги правил на относително равен участък от магистралата с включен темпомат, с размер гуми посочен от производителя и напомпени до предписаното налягане, за да намаля грешката до минимум. Резултатите са следните:

 

1. Скоростомер: 60 km/h, GPS/Climatronic: 56.5 km/h, разлика: 3.5 km/h (5.83%)

2. Скоростомер: 100 km/h, GPS/Climatronic: 94.0 km/h, разлика: 6.0 km/h (6.00%)

3. Скоростомер: 120 km/h, GPS/Climatronic: 113.0 km/h, разлика: 7.0 km/h (5.83%)

 

Колата е Octavia 2, с гуми 225/45 R17. "Climatronic" е показанието на скоростта през климатроника (има писано по темите как може да се изкарат различни показания през него).

От тестовете си вадя извода, че автомобила много точно си определя скоростта, тъй като показнията през климатроника и GPS-а съвпадат напълно, а заложената грешка за таблото е грубо 6%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавия 3 е значително по-точен километража,в сравнение с Октавия 2.Сравнявайки ги и двете с GPS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с гуми 205/55/16" на 2.2 атм, разликата при 90км е приблизително 3-4км, към 150 е 7-8км спрямо GPS-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.