Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Статистика за Octavia III 1.6 TDI


Lachezar

Recommended Posts

Здравей те колеги аз съм нов във форума  . От 2 дни карам Октария 3 1,6 TDI   за разхода още  ми е рано да говоря колата е на 184км  колкото се отнася до  колко горят колите ни е строго индивидуално     Доста глупости прочетох   за грешки и какво ли не  октавия 2 1,9 tdi Бургас -София бол света екатерина 2ч-30м  разход 7,5л  и 0,200гр масло средна  скорост не знам .С МЕРЦЕДЕС Е 220 CDI W211 170PS Бургас -Венеция  и обратно общо 3600км 5,2л 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Lachezar

    64

  • PUF-PAF

    18

  • bega4kata

    17

  • Izolini

    15

Най-много писали в темата

Здравей те колеги аз съм нов във форума . От 2 дни карам Октария 3 1,6 TDI за разхода още ми е рано да говоря колата е на 184км колкото се отнася до колко горят колите ни е строго индивидуално Доста глупости прочетох за грешки и какво ли не октавия 2 1,9 tdi Бургас -София бол света екатерина 2ч-30м разход 7,5л и 0,200гр масло средна скорост не знам .С МЕРЦЕДЕС Е 220 CDI W211 170PS Бургас -Венеция и обратно общо 3600км 5,2л

Честита придобивка и много километри.

Постижениетоти Бургас- София е реално при средна скорост 158км/ч. по магистралата и 80км/ч градско в София. Но разхида от 7,5 ми се струва съмнителен при тази скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко интересни данни от една програмка, която си инсталирах наскоро на телефона:

Ср. Разход - 5,7/100

Ср. разход (лв/100км) ~ 11лв/100км

Минимален ср. разход (разстояние мин. 500 км, само извънградско) - 5/100

Макс. ср. разход (разстояние мин. 500 км, само градско) - 7,4/100

Отиване и връщане на работа за мен и жената - общо 12 км = по-малко от 2лв./ден;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъчо, ако не е тайна, коя е програмата?

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е тайна,и аз я научих от колега от форума;-)

Казва се "aCar" и поне на мен ми е по-удобна за следене на разхода от сайтове тип spritmonitor.de, а и е много user friendly.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиване и връщане на работа за мен и жената - общо 12 км = по-малко от 2лв./ден;-)

Дали? Съвсем грубо - 50000лв. ако струва колата с подръжката за 5 години са по 28лв. на ден :) Вероятно сумата е поне 30% отгоре.

 

С което не искам да кажа, че не трябва да си купуваме коли де. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си в известен смисъл, ама наистина е грубо. Уби хубавия автомобил

на петата година. Поне цената на скрапа да беше калкулирал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на колата не я смятам-нали кеф цена няма:-) Майтапа настрана-това наистина е само цената на горивото, което си е подвеждащо, ама ми действа успокоително, като си го повтарям след като платя поредната вноска за лизинга;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги  Октавията  стана на 570км на 70км е заредих до капачката  570 е дозаредих  на същата колонка и бензиностанция 27,200л среден разход 5,44л .Колата е карана около 200км извън града 300км градско  За мен това е доста добър разход  но не съм доволен от окачването  доста е меко много се усуква и клати като караш по бързо а в града и като лагерна количка . Но въпреки това за тези пари е перфектна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Малко интересно инфо от мен относно максималната скорост на 1.6TDI - през уикенда имах пътуване до Бургас и реших да експериментирам по Тракия. Резултатът е:

на отиване сложих на темпомат 210км/ч след Ст. Загора и стрелката залепи на 200, като колата не пожела да вдигне повече сама, а по gps показа 196км/ч. По пътя към Бургас карах с мин. 150/км/ч (извън ремонтираните в момента участъци, разбира се). Стигнахме за 3 часа с разход по колонка 6.6/100 (по комп. даде 6.2/100) - това с 2*100 кг. пътници, включен климатик и пълен резервоар. На връщане карахме с мин.170 км/ч (извън ремонтите) и успях, подавайки сам газ, да стигна до 230/ч по скоростомер(в отсечка смалък наклон на надолу), което би следвало да са мин. 220 реални(за съжаление забравих да включа gps-a). Колата даде 6,6/100 по борд, 7,8/100 по колонка, като колата беше с 4 пътника (около 380 кг общо) прилично пълен багажник, работещ климатик. Пристигнахме за 2ч. и 40 мин.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам

Внимавай,че сега ще ти се скарат.

Аз нося на критика и майтап, Сами;-) Нека ме почват-само жената да не разбира какви съм ги вършил;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър р-д, колега, ама пиши и за средната скорост.

По нанадолен баир лично на мен не ми е интересно да натискам, а и спирачният път се увеличава от наклона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добър р-д, колега, ама пиши и за средната скорост.

По нанадолен баир лично на мен не ми е интересно да натискам, а и спирачният път се увеличава от наклона.

Ср. скорост беше 120 на отиване и 145 на връщане. Иначе за нанадолнището-и аз не го търсих умишлено, просто така се падна. Идеята ми беше да тествам макс. скорост, а не разход, но може би наистина цифрата за макс. скорост е малко подвеждаща заради наклона... Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко интересно инфо от мен относно максималната скорост на 1.6TDI - през уикенда имах пътуване до Бургас и реших да експериментирам по Тракия. Резултатът е:

на отиване сложих на темпомат 210км/ч след Ст. Загора и стрелката залепи на 200, като колата не пожела да вдигне повече сама, а по gps показа 196км/ч. По пътя към Бургас карах с мин. 150/км/ч (извън ремонтираните в момента участъци, разбира се). Стигнахме за 3 часа с разход по колонка 6.6/100 (по комп. даде 6.2/100) - това с 2*100 кг. пътници, включен климатик и пълен резервоар. На връщане карахме с мин.170 км/ч (извън ремонтите) и успях, подавайки сам газ, да стигна до 230/ч по скоростомер(в отсечка смалък наклон на надолу), което би следвало да са мин. 220 реални(за съжаление забравих да включа gps-a). Колата даде 6,6/100 по борд, 7,8/100 по колонка, като колата беше с 4 пътника (около 380 кг общо) прилично пълен багажник, работещ климатик. Пристигнахме за 2ч. и 40 мин.

Ура за 1.6 TDI! Да спрат въпросите "в баирите дали слизате да ги бутате". Честно казано на връщане малко си прекалил, като знам, че в ремонтираните участъци може да те затиснат и до 40 км/час, но пък като знам, че аз бих направил същото ако ми падне :sorry:

Само разликата в разхода колонка/борд на връщане ми е малко странна - дали в Бургас не са я напълнили до изключване, а в София до ръба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само разликата в разхода колонка/борд на връщане ми е малко странна - дали в Бургас не са я напълнили до изключване, а в София до ръба?

Не са,Ице, просто на връщане заредих на OMV, което се бях зарекъл да не ползвам, и сега отново се уверих, че има защо. Никога вече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха. Защото на мен за цялото време, от както си следя зарежданията в carspending имам само две-три такива разлики. И те са заради зареждане до капачката.

EDIT: В OMV преди 6-7 години ми сипаха над 50 литра в резервоара на Фабията при оставащи 70 км до зареждане. От тогава там спирам само за кафе!

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях отказал от тях, след като ми сипаха над 44л. газ в бутилка с обем 45л. и ми обясниха, че е нормално. Остави, че лъжат с количеството, ами и колата върви все едно карам с вдигната ръчна...Ще се повторя-Never ever!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

DSC_2698.jpg

5 човека,нон-стоп климатик и пълен багажник до дупка с куфари. Каране 130-140 по аутобан Венеция-Валенсия.

На връщане с 4 човека даде 4.9 за 2800 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте , Колеги


От три месеца имам Skoda Octavia 3 , 1.6 TDI , 105 к.с. , градско с пълен резервоар изминавам средно между 420-500 км. разхода ми е над 10 по някога 11литра на 100 километра ,  това нормално ли е при изминати до сега 13000 км. ? като съм долял и 0.5 литра масло ! Градско всеки ден изминавам 40-50 км. 


Извън градско при средна скорост 150км . по магистрали разходами е 7-8 литра това пак ми се струва много , ако карам и по барзо се покачва , Дали след първата смяна на масло този разход ще падне или да мисля за сняма с по големия двигател ?


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , Колеги

От три месеца имам Skoda Octavia 3 , 1.6 TDI , 105 к.с. , градско с пълен резервоар изминавам средно между 420-500 км. разхода ми е над 10 по някога 11литра на 100 километра , това нормално ли е при изминати до сега 13000 км. ? като съм долял и 0.5 литра масло ! Градско всеки ден изминавам 40-50 км.

Извън градско при средна скорост 150км . по магистрали разходами е 7-8 литра това пак ми се струва много , ако карам и по барзо се покачва , Дали след първата смяна на масло този разход ще падне или да мисля за сняма с по големия двигател ?

Разходът е относително понятие колега-зависи и от времето и мястото, където караш, а и от това колко ти е тежък кракът ;-)Относно разстоянието, което минаваш с 1 резервоар -аз минавам 600-700 км градско, извънградско последно бях на 820 като влязох в резервата, а след като заредих компютърът ми показа, че мога да мина над 1000 км със средния разход който съм показал спрямо предното зареждане.

Иначе при 15к км за 3 месеца разходът на масло ти е ок.

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,0 дизел. Прескочихме 8000км. за 4 месеца, маслото е на максимума, а разхода е упорито под 5/100 извън града. Градско се покачва с около литър. По-щастлив не мога да бъда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте , Колеги

От три месеца имам Skoda Octavia 3 , 1.6 TDI , 105 к.с. , градско с пълен резервоар изминавам средно между 420-500 км. разхода ми е над 10 по някога 11литра на 100 километра ,  това нормално ли е при изминати до сега 13000 км. ? като съм долял и 0.5 литра масло ! Градско всеки ден изминавам 40-50 км. 

Извън градско при средна скорост 150км . по магистрали разхода ми е 7-8 литра това пак ми се струва много , ако карам и по барзо се покачва , Дали след първата смяна на масло този разход ще падне или да мисля за сняма с по големия двигател ?

от коя бензиностанция зареждаш как я засичаш по-борд или по колонка ? смени бензиностанцията и я засечи няколко пъти по колонка пълно-пълно,ако продължи да харчи толкова отивай в еура тек според мен не нормален разхода виж го според този сайт https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=1&constyear_s=2012&power_s=105&power_e=105&powerunit=2

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Нова Октавия Комби 110 кс.

Три зареждания. И по борд компютър и засечен разход 5.5, Смесено - градско  + извънградско.

Със сигурност разходът е изненадващо нисък. Имах трицилиндрова Фабия комби 1.4 TDI 80 кс., която беше с една идея по-висок разход - 5 извънградско и около 6.6 градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте и от мен. Слизам от Octavia 2, 2.0tdi и съм решил да поръчам О3 1.6tdi 110 к.с.с ръчна трансмисия. Въпросът ми е на какви обороти е двигателя на 5-та предавка при 160 км/ч. Чух, че петата предавка на 1.6 била доста близка до 6-та на 2.0. Като динамика предполагам, че ще има достатъчно за изпреварване. Все пак всичко е и до предавателни числа. Благодаря предварително.

Редактирано от joro_sv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.