Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3: Сервизни Акции, други регистрирани проблеми


PUF-PAF

Recommended Posts

Добре че си купих автоматик - почти не пипам лоста ;).

Да те успокоя, че на дсг-то му се бели бутона на лоста. :D  Също се отстранява гаранционно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и за много години,

 

Въпреки че ще посетя ЕТ искам да се допитам и до вас тъй като имате повече опит с тези автомобили.

Та въпросите са следните за моя скаут 2015  на 2000 км , навигация амундсен и т.н

1.Voice control и Smart link не са активни .Допълнително ли се активират?

2.Темпомата не работи ,излиза в оранжево на дисплея с удивителна.

3.Като включа на рециркулация въздуха в купето веднага тръгва климатика

4 При натискане на спирачка преди спиране на светофар и изключен СС система оборотите на мотора пропадат и има претрисане.Нормално ли е?Кутията е DSG

Доволен съм от автомобила като цяло .

Благодаря предварително на отзовалите се. :PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Voice control и Smart link не са активни .Допълнително ли се активират? - Допълнително се активират.

2.Темпомата не работи ,излиза в оранжево на дисплея с удивителна. - Това може да е проблем. А може и просо да си деактивирал фронт асистента (ако имаш).

3.Като включа на рециркулация въздуха в купето веднага тръгва климатика - това е така зададено.

4 При натискане на спирачка преди спиране на светофар и изключен СС система оборотите на мотора пропадат и има претрисане.Нормално ли е? - Не е ... но може да е филтър или кофти бензин. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Павлов благодаря,

 

Предполагам активацията ще изисква допълнитено заплащане или?

Фронт асистента как се деактивира-активира?

За бензина и филтъра си беше така от получаването но може и  да си прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те успокоя, че на дсг-то му се бели бутона на лоста. :D  Също се отстранява гаранционно. 

Нищо не ме притеснява, дори и двигателят да блокира ;) - в Еуратек, Пловдив съм си като вкъщи.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активацията се заплаща. В друга тема колегите говореха за нещо от рода на 300 лв.

Предполагам си забелязал дали имаш едно радарче отпред в бронята. То се активира от Инфотеймънта. Ако е деактивирано, винаги ще ти свети някоя оранжева лампичка ( не се сещам точно коя е).

Иначе, По-вероятно е проблемът с темпомата да е някъде другаде.

За притрисането може да има и хлабав маркуч някъде, все пак вакуума за помпата се генерира от деигателя. На малката ми колича се случва същото като напомня спирачката 4 -5 пъти подред на ниски обороти.

Все пак в ЕТ ще знаят по-добре :)

Редактирано от ppavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ме притеснява, дори и двигателят да блокира ;) - в Еуратек, Пловдив съм си като вкъщи.

Знам, шегувам се просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брачнана халка,нарочно не я нося,за да не си надраскам лоста.Жената се опита да мърмори...ама...

Стани католик и ще решиш и двата проблема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих на Коледа подарък на жената.Искаше червен Тигуан.Втора ръка е,но е на 3 год.и е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЗАПАЗЕН.Абе все едно дето викат:духове са го карали.Знаете ме какъв съм,като ви казвам,че е като чисто нов,значи е така.Та навсякъде е перфектен,волана е като на рс-ката ми-т.е.като чисто нов,но на скоростния лост има обелено по кожата леко в най-горния край.Така че и WV са същата работа.

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен по навик дясната ръка в повечето случаи седи на скоростния лост и лакътя на подлакътника. На 27 000 км, все още няма нищо на скоростния лост. Нивото е Амбишън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Едишън и се олющи на 15к, но аз си държа раката там и не мога да си махна халката, че ще ям бой 

 

opt1452847695l.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно към едно, като при мен.

Моята е ОКТАВИЯ Амбишън, пакет Селекшън.

Това според мен трудно ще стане от брачната халка, но може да послужи за добро управдание :)

Покритието на моят скоростен се падна на люспи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, явно и други си мислихме за пластината на която са дадени редът на скоростите. А това се лекува, като се облече в кожа :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам двата  автомобила са регистрирани едновременно.

Може да има доставка с отклонение в качеството, на материалите за скоростните лостове още в завода.

Моята е произведена 09.03.2015

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В БриШкода четох, че при активация на СмартЛинк, се загубила връзката с CD-то. Някой правил ли е тази процедура, може ли да потвърди?

Мерак ми е да добавя тази екстра, но ако има минуси към нея, ще се откажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Elegance и лоста ми изглежда чисто нов, днес го заглеждах внимателно. Няма и точица по него.

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги покарах шкодата в околните села в пловдив в уж големия сняг. Побуксавах малко и с лашкане назад напред ми се наложи да излезна. На прибиране към пловдив при вдигане на 80-100 км почна да бие тая предница та не се траеше. Шарнири ли да е полуоски ли незнам ам колата е на 7000 км. Ясно е че ще се ходи до Еуратек ам насоки от кво може да е.Вибрации нямаше в волана,но подскачахме на седалките с жената от вибрациите в купето.

Редактирано от b0b0lin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше сняг да и според теб е от това мина ми през акъла като следнах да ги огледам. Желязни са без тасове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ги поливаш с топла вода или пръскаш на автомивка, за да махнеш снега/леда изчакай малко да се охладят дисковете! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.