Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3: Сервизни Акции, други регистрирани проблеми


PUF-PAF

Recommended Posts

Темата е за сервизните акции и за това Ви пращам линк от темата за чистачките.

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/51896-чистачки/?hl=Чистачки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали тази таблица за сервизно обслужване я има някъде, за това моля за извинение, ако повтарям информацията ...

Аз лично я намерих доста трудно

http://www.skoda-avto.ru/service/Documents/skoda_A05_A7_yeti_B6_to_website_tables.pdf

Таблицата показва какво се проверява и сменя задължително при всяко сервизно обслужване за всеки модел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Спряха да светят лампите в краката и вратите.Това от настройките ли е или бушон е изгорял.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати форума.

Много си цветист. За твоя информация, на повечето колеги не им работят ясновидските способности. А другите, на които им работят са заети.

 

Проверка на предпазителите толкова ли ти е трудно да направиш и да го изключиш сам този вариант??? Ако отговорът е да - ходи в ЕТ и не пипай нищо...кой знае какво ще стане... “ебати човека“.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,ха,ха.Защо със лошо може а с добро не?Съглссен съм със тебе за реакцията която предизвиках,на мен обаче ми трябва отговор от хора с опит ,не ясновидци.Най-вече някой спец да каже къде са въпросните бушони и как се достига до тях.Здраве да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само осветлението в краката и вратите, мисля няма да е предпазител. Ако си отвориш книжката на 249-та страница ще видиш, че цялото интериорно осветление е на един предпазител No43. Виж си настройките в Болерото - 99% е от там. Не съм от хората с опит........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

Това с книгката го проверих но до въпросния бушон не стигнах да не счупя нещо .Ебати колата.Иначе от настройките всичко е яктивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,ха,ха.Защо със лошо може а с добро не?Съглссен съм със тебе за реакцията която предизвиках,на мен обаче ми трябва отговор от хора с опит ,не ясновидци.Най-вече някой спец да каже къде са въпросните бушони и как се достига до тях.Здраве да е.

Неее, не с лошо. Аз никога не говоря с лошо. :) така си звучи, само...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ебати колата...

 

Трябваше да си купиш БМВ или Мерцедес - там лампите светят завинаги!

Хората с опит са в кв. Надежда - фирма Еуратек. Отиваш и ги питаш. Капито?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,смятам че всичкия този офтопик на мен и на форума не е нужен.Или казваш ,или мълчиш.Абе българска работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

Имам малко нужда от помощ! Става въпрос за ОК3 1.6, който сервизен интервал ме увериха при закупуването, че е на около 30 000 км, но на дисплея ми изписа че предстои смяна на масло на няма и 16500км. В сервиза се опитаха да ми обеснят, че датчиците в колата са отчели, че колата е карана на къси разтояния, студени стартове и т.н. Чудя се дали не са задали сервизния интервал да е на 15 000 км. Интересното беше, че преди да говоря с приемчика се чух с някаква г-жа в магазина за авточасти и като й обесних за този мой пробрег и съответния надпис за Oil Change тя каза " толкова ранна смяна не би била редна, обикновенно това се случвало на 23-24 000 км." Благодаря за мненията, ако някой се отзове ако не здраве да е!

 

НЯкой сеща ли се да закача колата на Компютър в Пловдив и да махна това напомняне??? Че в моя сервиз ми казват, че нямат наличен такъв кабел за толкова нова кола! Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не отбелязах това! На 07.08.2016г. прави 1 година от когато се кара автомобила! Да знам го това или на 2 години или на 30 000 км. при големия сервизен интервал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има начин и за ръчно нулиране без кабел, но за О3 не съм наясно как става това. Иначе, имаме служебна фабия 2 1.2 70 коня - на 8 000км и около година и 3 месеца някъде й светна индикацията за смяна на маслото :) Кара се много малко и на много кратки разстояния - по 10км максимум на ден (средно)...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо ти е пуснат фиксиран интервал, но не е лошо да го сменяш на една година.

Моите коли всичките са на интервал 2 години или 30 000 км, но си го сменям на една година или 20 000 - 22 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е фиксиран на 15 000км - на 14-14 500км ще почне да мрънка... не на 16 500км :) Това е пост-уведомление, от което няма смисъл :) Ако е настроен фиксиран интервал - мисля, че най-малко 500км до наближаване на границата е подадено да си мрънка. Даже, дали не бяха 1000км... мисля, че са 1000км, по-скоро... на моята веднъж ми се случи да ми светне на таблото, а съм бил максимум на 13 900-14 - максимум.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото изписване ми беше 1200-1300 км. и някакви дни, после въобще не съответства на изминатите километри например аз изминавам 400км., а то си ги смята едно към гьотери ... "уж изминати 600-700 по компа". Ще си го сменя на 22-24 хил. км., което ще настъпи на 1год. 4мес. горе долу, но няма да е в Еуратек! И да ми пада и да не ми пада гаранцията ми е се тая.  Досега за 4 нови коли не сме обслужвали нито една гаранционно в сервиз! А излъгах веднъж само Хондата в Булгартрако ли нещо такова! :D :D :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми все пак да отговорим на човека, защото пита.

Виж в книжката как се нулира сервизните интервали. Два са. За смяна на масло и за сервизна инспекция. След като нулираш тоя за смяна на масло, компа автоматично минава на фиксиран интервал (15000км). Като свирне пак така го нулираш и т.н. То е само напомняне, така че колата вероятно няма да спре. На теб напомняне очевидно не ти трябва, така че какво ти пука. Когато решиш просто отиваш кадето решиш и си сменяш каквото искаш. Чиста работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има индикация, значи е дошло времето, няма какво да се чака!

Най-вероятно наистина е имало преобладаващо градско и то на къси разстояния.

Между другото, променлив интервал означава между 1 и 2 години или максимум 30000 км.

Не е точно 2 години нито 30000 км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.