Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

На 30.11.2023 г. at 19:48, PIIIcoppermine написа:

Имам си Fabia 2 1.4 :)

Саше ,

Честита да ти е!

Със здраве да си я караш и да не ти създава проблеми . Поздравления, че пак си взе Шкода.

За 1.4 и какво и как върви ....

При следващото недоволство от твоя страна към динамиката на количката , просто си спомни , че има колеги които карат Фабия 1 1.4 Автомат .... и не се оплакват ??

П.С. Давай снимки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, PRR написа:

Днес най-сетне успях да си получа електронния фиш, заради който се регистрирах в системата за сигурно връчвания, но така и не излезе там. Както и да е. Имах работа с паспортен отдел и ми връчиха уведомлението, че имам не връчени постановления, отидох в районното и ... отчаках 45 мин да мине обедната почивка и да си взема "фиша". Е, взех го. 400 лева за 41km/h превишение. Снимали са ме на метри след тоя знак: https://www.google.com/maps/@42.8484115,23.7937097,3a,75y,324.36h,81.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1sUUL35lBlQTqOGDHzGr5gqw!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

Доста долно, защото говорим наистина за разстояние, далеч преди тунела, който е на 650 метра :(

Не се оправдавам, виновен съм си и веднага си платих глобата (280 с промоцията). Просто знам какво се е случило - видял съм ПЪРВИЯ знак 120, вдигнал съм крака от педала на газта и съм оставил колата да намалява на двигател. Само, че следващия знак 100 е след точно 100 (сто метра), и още 180 след него е ограничението 80! И, предвид, че се движа със 138 РЕАЛНИ километра в час, очевидно за под 300 метра съм свалил само 17km/h и са ми честитили. Пак повтарям - в нарушение съм и си го признавам! Просто това е симулация на контрол и превенция, защото с тези разстояния (между знака 120 и знака 100 е 100 метра и между знака 100 и знака 80 е 150 метра, т.е. общо 150 метра за "скок" от 140 на 80) няма как да се спази ограничението без да скочиш на спирачките, което, освен че е неикономично, е и доста опасно. Ама ... чичко милиционер не го интересува да е безопасно, чичко милиционер го интересува да събере едни парички, като симулира една дейност ;)

 

 

Ти вЕрно ли си ускорявал до 138км/ч ,точно между тия два тунела ? Точно по този път , който си карал "само 2-3 пъти през живота си" ... и пишеш колко са нагли ?

Не се заяждам ... Просто си сметни времето което си спестил с ускорението там , после сложи 280 лв в кофата и ... тъй.

Същото е да ускоряваш веднага след 4ти тунел посока Варна ( има малко ограничение 90 там , както знаеш) .

На годинки сме вече .... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, mRt написа:

Саше ,

Честита да ти е!

Със здраве да си я караш и да не ти създава проблеми . Поздравления, че пак си взе Шкода.

За 1.4 и какво и как върви ....

При следващото недоволство от твоя страна към динамиката на количката , просто си спомни , че има колеги които карат Фабия 1 1.4 Автомат .... и не се оплакват ??

П.С. Давай снимки ?

Докато си избирах кола намерих автомат като твоя с бежов салон като моя , за безбожни пари , първата ми мисъл беше - боже колко е красива !!!! Втората мисъл беше грешен автомат за 6500 , ама е пълен боклук. Както в Шкода клуб се знае кои мотор става и кои не , аз лично се записвам че 1.4 4 цилиндъра , не се чупи колкото 1.2 , но е баааааавен на ужас. Даваш му газ на 2ра и се молиш около теб да няма 1.9 TDI , за да не те отвее. Като бях малък си мислех че " да те залепи за седалката " е кой знае какво , с 1.9тди разбрах че това е нормалното а ти си ходиш на работа и така бях вече 4 год , смятаи да паднеш на умреляк 2009та , а и са ми гепили кората на багажника ... :)

 

Мразя комбита по 100 причини , да си го сложа ли в подписа ? :P

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правилните свещи са Equiem за рено, само да си кажа и дори и 120 ката е в пъти по кола от сегашната ми :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Vladi_a написа:

Саше, за да има пълно щастие,  регистрирай TDI-то на някой живущ в зоната…..:D 

Toва го помислих още щом стана Еко1 , говорих с приятелката на баща ми , викам и ако тряя ще ти я прехвърля , само Шкодата да е ок , тя вика като стане време ще подпишем договор за наем , сменяш си лична карта и готово , но пък сега и Стрелбище ще стане зона (за съжаление) и ако се водя на Цар Асен , няма да мога да си паркирам пред нас... Другото където си го мислех - слагам отзад кучкарник , технотест, става N1 ... Чета закона от оня ден - пише МПС М1 и N1 ... :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Izolini написа:

Пепи, между тези два тунела изобщо не пипам газта, защото пътувам достатъчно често и знам, че просто няма смисъл.

И тези ограничения са нищо, в сравнение с тези на влизане в София по същата магистрала. Там за да свалиш от 140 до 60 по знаците си е на практика екстремно спиране.

Ами ... уж и аз, ама на, ускорил съм и след това съм пуснал по инерция. И добре са били скрили камерата, защото и Waze-то не се е обадило. Аз за ограниченията на влизане в София си прав, но там ги знам и пускам по инерция километър преди ограниченията ... и пак ми се налага да натискам и спирачка.

Преди 8 часа, mRt написа:

 

Ти вЕрно ли си ускорявал до 138км/ч ,точно между тия два тунела ? Точно по този път , който си карал "само 2-3 пъти през живота си" ... и пишеш колко са нагли ?

Не се заяждам ... Просто си сметни времето което си спестил с ускорението там , после сложи 280 лв в кофата и ... тъй.

Същото е да ускоряваш веднага след 4ти тунел посока Варна ( има малко ограничение 90 там , както знаеш) .

На годинки сме вече .... ?

Марто, явно съм ускорил. И, като пиша, че са нагли, го пиша най-вече за това, че са сложили камерата на метри след знака, чиято цел е да ограничи скоростта в тунела. Просто е безмислено да я ограничат толкова отдалеч. С нищо не помага за безопасността. Но пък е добра хранилка ;) 

И този участък съм го минал само тази година над 10 пъти, сумарно сигурно са доста над 100 и дори не съм обърнал внимание, че ограничението идва толко рЕзко. Моя грешка, но това не пречи да се дразня на тъпите куки и безмозъчното редене на знаците по пътищата ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

138 км/ч по т.н. "магистрала" Хемус .. е за това хвърли амортисьори и окачване на шест годишна кола  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Vladi_a написа:

Саше, за да има пълно щастие,  регистрирай TDI-то на някой живущ в зоната…..:D 

Само дето и за там гласят тояга - за ниските еко категории щели да вдигнат цената на винетките за зоните.

 

Преди 8 часа, PIIIcoppermine написа:

правилните свещи са Equiem за рено, само да си кажа и дори и 120 ката е в пъти по кола от сегашната ми :)

Те свещите за Рено не са правилни и за Рено, ама айде...

И стига си мрънкал - никой не те е бил да я взимаш точно тази. Сам си го реши.

Вземи се у ръце, набави си разни глезотии и си я направи да те кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Logrus написа:

Само дето и за там гласят тояга - за ниските еко категории щели да вдигнат цената на винетките за зоните.

 

Те свещите за Рено не са правилни и за Рено, ама айде...

И стига си мрънкал - никой не те е бил да я взимаш точно тази. Сам си го реши.

Вземи се у ръце, набави си разни глезотии и си я направи да те кефи.

Може да врътне номрата и да си кара старата , нали и двете са Фабии ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, The Best Forman написа:

138 км/ч по т.н. "магистрала" Хемус .. е за това хвърли амортисьори и окачване на шест годишна кола  ;)

Ми той , затова си ги купува нови , угажда си човека .. :P 

преди 25 минути, The Best Forman написа:

Може да врътне номрата и да си кара старата , нали и двете са Фабии ?

:D:D:D:D:D  Гена, не давай лоши идей , че малко ми е акъла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Logrus написа:

Само дето и за там гласят тояга - за ниските еко категории щели да вдигнат цената на винетките за зоните.

 

Те свещите за Рено не са правилни и за Рено, ама айде...

И стига си мрънкал - никой не те е бил да я взимаш точно тази. Сам си го реши.

Вземи се у ръце, набави си разни глезотии и си я направи да те кефи.

Поне имат избора да си плащат
Свещите за рено са топ , на мегана на приятел оригиналните от магазина караха 70 000км и ги смени еи така просто от келешлък, после аз ги изпоспуках с фелицията , заради проблем с едната гумичка на лулата от блок бобината , пукаше свещи през 2км иначе си пишеше Renault Equiem на тях :) Фелицията , ако е жива някъде , сигурно още е с 4 такива свещи .

Реших го сам да , колата е хубава , на 167 000 превъртяни е , не е лоша , просто е трабант... :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, PIIIcoppermine написа:

Поне имат избора да си плащат
Свещите за рено са топ , на мегана на приятел оригиналните от магазина караха 70 000км и ги смени еи така просто от келешлък

Реших го сам да , колата е хубава , на 167 000 превъртяни е , не е лоша , просто е трабант... :)

Питай Анастас как се слага турбо на асматик и почвай , ама после няма рИвеш , че хвърлила мотор .. аз карах 15 години асматик с 50 коня и нищо ми няма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, The Best Forman написа:

Питай Анастас как се слага турбо на асматик и почвай , ама после няма рИвеш , че хвърлила мотор .. аз карах 15 години асматик с 50 коня и нищо ми няма ;)

Гена аз , знаеш имам "асматик" 52коня , но не е тежко комби, в момента седи в гараж даже и с него ще те разпукам :):) Трябва лятото да направим гонка 120 vs fabia2 vs fabia 3 , ще ви напапкам всичките с издухалия мотор с ладовия карбуратор :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, PIIIcoppermine написа:
Преди 10 часа, PIIIcoppermine написа:

аз лично се записвам че 1.4 4 цилиндъра , не се чупи колкото 1.2 , но е баааааавен на ужас. Даваш му газ на 2ра и се молиш около теб да няма 1.9 TDI

Е, не е чак толкова зле. Между 1,9 TDI и 2,0 TDI, 4месеца карах 1,4 на Фабия 2 и даже ми правеше впечатление, че дърпа добре от ниските за кола без турбо.

 

Редактирано от baijoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

за ограниченията на влизане в София си прав, но там ги знам и пускам по инерция километър преди ограниченията ... и пак ми се налага да натискам и спирачка

 

И аз така правя, но и да не ги знаеш, все пак знаците се виждат как са един след друг и още преди да наближиш "100", се виждат и "80" и "60". Няма нищо драматично.

Редактирано от baijoro
Дебели пръсти и телефон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

138 км/ч по т.н. "магистрала" Хемус .. е за това хвърли амортисьори и окачване на шест годишна кола

 

Е, тя Хемус не е само до тунелите. След ОМВитата и от Търговище до Варна си е добра магистралата и с 140 се местиш съвсем добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, baijoro написа:

 

Да бе , за кола за града се движи , не е зле , ама си представям как ще е извънградско 140 на 4та , съчувствам на хората дето са си я купили нова , тая кола . Бях забравил фразата "ти го мачкаш, то не мърда" , иначе е красива , пък ся ако и извадим и дистанционно , да не се отключва с ключа , ще е мани беги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

138 км/ч по т.н. "магистрала" Хемус .. е за това хвърли амортисьори и окачване на шест годишна кола  ;)

И аз, и аз!

Преди 1 час, baijoro написа:

 

Е, тя Хемус не е само до тунелите. След ОМВитата и от Търговище до Варна си е добра магистралата и с 140 се местиш съвсем добре.

За @The Best Formanвсичко над 90 е прекалено бързо. Иначе даже цялата няма никакъв проблем да се вземе със 140+ ако внимаваш и не си с гуми за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вуйна ми има същата от чисто нова и не я дава за нищо. Щом при нея оцеля от 2007 до ден днешен, то това е безсмъртен автомобил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Logrus написа:

Вуйна ми има същата от чисто нова и не я дава за нищо. Щом при нея оцеля от 2007 до ден днешен, то това е безсмъртен автомобил ?

На колко хиляди е нейната , щото още се чудя , моята на реални ли е, или да я въртя на 700км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

138 км/ч по т.н. "магистрала" Хемус .. е за това хвърли амортисьори и окачване на шест годишна кола  ;)

Гена, в сравнение с района в който живея, магистрала Хемус е излизана като самолетна писта ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Vladi_a написа:

Пускам този клип, за да се научите как се прави десен завой

Авария с мигача. Поне се е престроил, където трябва. Щото съм виждал и други леви/десни завои.

При връщане на волана, мигача изключва. Не знам преди това защо не е станало. Тук имаше две места, където да самоизключи. При престрояването и при десния завой. Ако не самоизключва, поне при маневрата водача трябваше да го коригира в правилната посока. Освен това, релето щрака вътре и се чува, лампата на таблото мига. Не знам колко трябва да си гламав, за да караш така.

п.п. при прав волан и включване на ляв мигач, не съм сигурен, че при навиване на десен ще самоизключи. Имам съмнения. Май изключва само при връщане от съответната посока. Не съм го пробвал. Не се знае и от кога кара с ляв мигач. Остава и преди престрояването да го е подал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък редовно виждах преди време една кифла, която вечер тръгваше от паркинга без фарове. Не знам кога ги включваше.

Беше защото и се наложи да смени наточения 'жип с някаква вехта кола, дори без дневни светлини. И нямаше навик момичето, то на паркинга светло.

Абе житейски трагедии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.