Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Аз възнамерявам просто да си нося големия талон в мене. Пари за това не давам, освен ако не е насила. Миналата година в северна Гърция не видях никъде полиция, може би случайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генa, не си прaв! Ще трошим пaри, но не зaрaди елините, a зaрaди слaбоумните ни упрaвници. Все пaк в случaя сме нередовни (особено товaрните aвтомобили) нa пътя, именно зaрaди непрaвилно изготвени документи. Още по-стряскaщото, aко може дa се вярвa нa нaписaното в стaтиятa, е че пaк не е сигурно, дaли ще успеят дa се спрaвят от втория опит...

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се справят, защото малък и голям талон са с обърната номерация при другите. И вместо да си променят наредбата и да започнат да издават документи по ЕС директивата, те продължават по старо му. Евентуална смяна на наредбата, ще означава незабавна смяна на всички талони, а едва ли някой не помпи какъв ужас беше за смяната на номерата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Пепи, прочел съм го. Също така знам какво пише в директивата на ЕС. Пълен текст.

 

И извадка на частта която се отнася до носене на документи на автомобила:

 

 

Член 5

1. За целите на идентифицирането на превозно средство в пътния трафик, държавите-членки могат да изискват, водачът да носи при себе си част І от свидетелството за регистрация.

 

Докато в нашата мила родина, родния чичко полицай е направил фундаментална грешка:

 

част 1 - "голям" талон
част 2 - "малък" талон

 

Т.е. ние по дефолт сме си в нарушение, просто не им се занимава с нас, освен на гърци и унгарци, на които са им поизтъняли бюджетите и търсят допълнителни приходи.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно, и докато не се потвърди от независим източник, че новите талони са правилните, аз мисля и тази година да пътувам с голям талон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Карам по магистралата, изведнъж километража спира да работи. Половин минута по-късно колата губи мощност, гасне и отказва да запали. На таблото спря да работи САМО километража...Някаква идея някой? Колата е Октавия 1, 97г, 1.8 20V.

 

п.с. Пиша от магистралата докато чакам пътна помощ :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко случaйно си успял дa зaпaлиш, лaмпaтa зa еърбегa продължaвa ли дa свети?

Втори въпрос, докaто губеше мощност и преди колaтa дa зaгaсне, светнaхa ли някaкви лaмпи въобще?

Успех и дaно вече е дошлa пътнaтa помощ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Благодаря за отговорите! Равносметката е 216 лв. за пътната и утре ще напиша каква е болката. точно...Благодаря ви още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за кратките отговори, но пишех от телефон.

Надявам се лечението на болката да струва по-малко ......

Успех утре!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Благодаря за отговорите! Равносметката е 216 лв. за пътната и утре ще напиша каква е болката. точно...Благодаря ви още веднъж!

Колегa, aко имaш кaско, те съветвaм дa си добaвиш услугaтa безплaтнa пътнa помощ. Почти всякa ЗК предлaгa тaзи услугa срещу 20-30 лв годишно. Все пaк ти пожелaвaм дa не ти се нaлaгa повече дa чaкaш пътнa помощ :)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам каско. А да ти кажа ли колко пъти точно съм се засилвал да си купя карта от СБА и "Абе за какво ми е, я стане, я не". Просто никога не ми се беше случвало кола да ме остави на средата на пътя. Е, направих си сефтето... =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се оказа?

Аз например онзи ден след смяна на цялото окачване и реглаж на А8-цата...извадих полуоска- зегерката на ляво вътрешно каре отпред се беше извадила от карането почти два месеца с разбит долен носач и отделно  смяната на 'кокалите' бяха допринесли, въпреки, че пичовете са професионалисти и не са оставяли да висят полуоските.

Кефя се на новото окачване, давам газ, навивам ляв и  колата тръгна по инерция :D

Разминах се с пътна помощ, нов маншон и нерви- жена трябваше да проумее как така след 1000лв за смяна на окачване колата почти е стигнала до нас :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам все още. Майстора ще я гледа днес след обед =) Надявам се да е нещо дребно. Не толкова заради разхода, ами най-вече заради бързото отстраняване на проблема. Чух няколко предположения, но така и не разбрах дали километража е ел. или е с жило. Като събера всички симптоми в главата си - мисля, че не стига ток до свещите, ама знам ли?! Обаче почвам да се чудя как е свързана повредата на километража с последващите събития. Може пък да е просто съвпадение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отностно този филм:

Привет! Карам по магистралата, изведнъж километража спира да работи. Половин минута по-късно колата губи мощност, гасне и отказва да запали. На таблото спря да работи САМО километража...Някаква идея някой? Колата е Октавия 1, 97г, 1.8 20V.

п.с. Пиша от магистралата докато чакам пътна помощ :))

 

Оказа се бензиновата помпа + релето + бушона. Помпата е била на пастет. Още една причина да се гордеем с БДС-а на горивата в милата ни родина...Все пак можеше и по-зле да е =)

 

п.с. - Километража се е самоуправил, което означава ли, че е вързан с бензиновата помпа - НЕ. А какво означава тогава? На същия бушон? Съмнявам се...Странно.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е : http://store.emk-33.com/product/794605/amortisyor-kapak-zaden-skoda-octavia-1996-tst.html? Голям филм ли е? Мойте са заминали от студа и капака често се опитва да ме убие... =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 мин. и една отверка за вадене на скобичките (ако има кой да държи капака), инак подпираш на главата.

На Косер са по-добри от тези на ЕМ компелкта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер! Значи утре ще ги оправя. Доста е досаден тоя проблем...

Иначе благодаря и за съвета, но имам нещо като "ваучер" за 30 лв. в ЕМ-а, пък и са ми доста по-близо. Ще взема от по-скъпия обаче : http://store.emk-33.com/product/793944/amortisyor-kapak-zaden-skoda-octavia-1996-optimal.html. Тъпо, че няма на Магнет Марели като за мен. Много ги тача като марка =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с новата ми Шкодичка. ^_^  Помня като малък като ходихме на гости в кръстник ми, че имаха такава и постоянно си играех с нея, и виках на баща ми като порастна ще ми купиш ли такава? :D И вече си имам и то чисто новичка B)post-1102-0-26830600-1422648316_thumb.jpgpost-1102-0-05642300-1422648325_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с новата ми Шкодичка. ^_^.......

 

Утре да дойдеш с нея до Пловдив, да я видим.....Пък и да почерпиш. :D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.