Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Пичове, не се заяждам! Изглежда сте отговорни хора, ама мисля че полицията Спи!!!

С това определено съм съгласен. Но в малко по-друга насока от това, което ти имаш предвид. Не може да е бил извършван ремонт на магистрала и 5 месеца по-късно да седи знак с ограничение 60. Не може да се поставят безотговорно безсмислени ограничения, които да служат за хранилка на някои служители. Доста пътувам, включитено и до цитираната от теб Германия. На повечето места в Европа ограничението на скоростта е добре премислено и на точните места. А у нас се слага за щяло и нещяло... Както по-горе написах - за хранилка. Затова в България имам нужда от радар детектор, а в Австрия, Швейцария, Германия и т.н. той не ми е нужен. Всичко опира до организация на движението. Бъркам ли?

 

Ице, брутално е, брат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, аз не спазвам ограниченията от 60 на всяка бензиностанция. Няма как от 90 да свалям на 60 и 20-30 метра по-нататък да виждам знака за край на ограничението. Подобно ограничение, въпреки че не е забравено е безумно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това определено съм съгласен. Но в малко по-друга насока от това, което ти имаш предвид. Не може да е бил извършван ремонт на магистрала и 5 месеца по-късно да седи знак с ограничение 60. Не може да се поставят безотговорно безсмислени ограничения, които да служат за хранилка на някои служители. Доста пътувам, включитено и до цитираната от теб Германия. На повечето места в Европа ограничението на скоростта е добре премислено и на точните места. А у нас се слага за щяло и нещяло... Както по-горе написах - за хранилка. Затова в България имам нужда от радар детектор, а в Австрия, Швейцария, Германия и т.н. той не ми е нужен. Всичко опира до организация на движението. Бъркам ли?

 

Ице, брутално е, брат ;)

Не съм специалист! Няма смисъл да ме питаш,по добре си задай въпросите на КАТ! 

Няма повече да ви нарушавам лафчето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............

Ице, брутално е, брат ;)

Брутално е, понеже на снимката изглежда стоманено сиво, а не светло сиво  ;)

 

В този ред на мисли, аз не спазвам ограниченията от 60 на всяка бензиностанция. Няма как от 90 да свалям на 60 и 20-30 метра по-нататък да виждам знака за край на ограничението. Подобно ограничение, въпреки че не е забравено е безумно.

И аз не ги спазвах, докато на един Лукойл на околовръстното на Пловдив, на който няма ограничение на скоростта, няма знак за забранено изпреварването и е с прекъсната линия, един "пич" не тръгна да излиза с ляв завой пред колата, която изпреварвах. От тогава, дори да не сваля скоростта до ограничението когато доближавам бензиностанция, съм пуснал газта и крака ми е на спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, ако е графитен/черен хром - изглежда добре, но просто тука ти е на тъмно и не блести, а си е светлия хром :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, аз не спазвам ограниченията от 60 на всяка бензиностанция. Няма как от 90 да свалям на 60 и 20-30 метра по-нататък да виждам знака за край на ограничението. Подобно ограничение, въпреки че не е забравено е безумно.

Ивчо , дано не ти се случи никога , но на мен веднъж ми се случи да отскубе един от бензиностанцията след Златна панега , която между другото е сложена малоумно след завой (посока Соофия) и не ме питай какво изпитах и какво си помислих за тоз дето я изцвъкал баш там ... та за бензиностанциите винаги имам едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изразих се погрешно одеве, ако има кола чакаща за включване/пресичане, няма видимост и прочие, винаги се съобразявам и намалявам. Но когато е празно :running:

 

И пак отговорност, за това че подобни обекти нямат лента за забавяне, ускоряване, поне за 1-во и 2-ро класната мрежа, трябва да се търси на тия дали разрешението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тийзър преди фолио:

1234530_10202883483563219_90146637267798

Май като стане всичко готово ще трябва да направя отделна тема

:eusa_clap: На това - задължително фолио, още преди да го монтираш! Много ме кефи на снимка  :). С нетърпение очаквам да я видя монтирана на мястото си!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си много логично да има ограничение от 60 на брнзиностанция и всякакви подобни обекти. На толкова откачени хора съм се нагледал по пътищата, че очите ми са не на 4, а на 8 по тези "невралгични" точки! Преди и аз не намалявах, а си карах спокойно, вярвайки, че този, който навлиза в платното ще ме изчака - нали съм с предимство все пак, но...след като ми се случи да заобиколя в ЛЕВИЯ "банкет" един олигофрен, решил да прави ляв завой веднага след като се изстреля от бензиностанцията...се кротнах. Гледам вече да стигна жив до крайната точка, а не пръв. И си намалявам, че не знам кога ще попадна на някое подобно камикадзе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно ограниченията, за да не се създава опасна ситуация на пътя, ограничаването на скоростта по правилник (и мой спомен) не трябваше ли да става поетапно през 20 км/ч. Примерно имаш ограничение 90, идва бензиностанция, първо трябва да има знам 70 и после 60. Т.е. ако е сложен знак направо 60 леко не е много по правилник ?

На мен ми се е случвало да видя на път с две ленти в посока, разделени с мантинела и разрешена скорост 90 км/ч, знак с ограничение 50 км/ч (поставен само в ляво, което отново май не е по правилни) заради ... полски път, който малко след това май става и черен. Предполагам, че е заради селскостопански машини, които от време на време излизат и влизат, ама да го направят както трябва поне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие защо си мислите,че като слагаме радардетектори,сме неразумни и караме като луди и олигофрени.Просто,с рс-а не става да си карам с 60км по пътя за Златни.Карам си с 80 и искам да не намалявам зад всеки завой и да се блещя,дали няма полицаи за 20 км в плюс да ме глобят.Пътя е извънградски тип,но ограничения 60 и 50 има през километър.Не се издържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От трафа(първичната намотка) на китайско зарядно за акумулатор извадих нещо подобно на правоъгълен жълт светодиод , което предполагам е сложено за термозащита и вързах жиците директно , но ме гложди мисълта за подпалване на боклука . Чудя се дали обикновен вентилатор от компютър ще е достатъчен за охлаждане :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно ограниченията, за да не се създава опасна ситуация на пътя, ограничаването на скоростта по правилник (и мой спомен) не трябваше ли да става поетапно през 20 км/ч. Примерно имаш ограничение 90, идва бензиностанция, първо трябва да има знам 70 и после 60. Т.е. ако е сложен знак направо 60 леко не е много по правилник ?

На мен ми се е случвало да видя на път с две ленти в посока, разделени с мантинела и разрешена скорост 90 км/ч, знак с ограничение 50 км/ч (поставен само в ляво, което отново май не е по правилни) заради ... полски път, който малко след това май става и черен. Предполагам, че е заради селскостопански машини, които от време на време излизат и влизат, ама да го направят както трябва поне. 

За първото - разсъждаваш правилно, но не си прав. Максималната стъпка е 30 километра.

Иначе колко артисали знаци има по пътищата от ремонти и временна организация, това сигурно и АПИ не го знаят...Ние по принцип сме държавата на легналите полицай, светофарите и ограниченията. Никъде другаде в Европа не съм видял такова нещо. За справка, хората които живеем/работим в района на бул. Бъкстон се молехме с години да бъде оправен и асфалтиран. След като това се случи, познай - в разстояние от 1,3 километра (ремонтираната част) има ЧЕТИРИ огромни легнали полицая, който се явяват и пешеходни пътеки. Сега искам да познаеш дали като ги има, овцете пресичат ли на тях - НЕ. Тоест на абсолютно празен булевард ти се налага да намалиш на всеки 300 метра. Ако има движение и пешеходци - на всеки 100...Аз очаквам да забодат и светофар съвсем скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много преувеличаваш. И ти го казвам като човек, който е отрасъл до този булевард и все още живея в района.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз "преувеличавам" като човек който живее и работи в района...Ако на теб ти е кеф да намаляш през 100 метра, донорите да притичват или от цветарския или срещу баничарницата и отделно да намаляш на регулярните пешеходци ползващи пътека - на мен не ми е. Освен това, на легналия на Иван Сусанин редовно има инфарктни ситуации. Някой решава, че ще излезе от пряката преди колата идваща по Бъкстон да е минала, защото има легнал и ще намали, тоя по Бъкстон обаче решил да не намаля на легналия и ХОП - огънат ламарините...Въпрос на виждане е, за мен така не се прави. Навсякъде където някой не вижда решение на въпроса или пък го мързи да измисли - табела с ограничение/светофар/легнал полицай.

 

п.с. - А да почвам ли да броя в тоя район колко самоделни легнали полицай има? Където освен, че са безсмислено поставени, ами и ги е сътворил Бай Пешо от входа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, това е жилищен квартал, не скоростта писта. Въпреки, че Бъкстон е булевард, той е с по една лента в посока. Легналите полицаи са плавни и спокойно се минават и с 40. Пробвай да си вземеш отпуска и да си починеш и да намалиш агресията с която караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кво стана сега с темата размисли и страсти? Пак номера ли?

Редактирано от micyri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има технически проблем, върху който се работи. Хайде да не търсим навсякъде конспирации и прочее. Темата с размислите за събора не единствената, която не работи коректно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има технически проблем, върху който се работи. Хайде да не търсим навсякъде конспирации и прочее. Темата с размислите за събора не единствената, която не работи коректно. 

Гога я кажи коя друга теме не работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, целия форум работи нещо като ошашкан, ако го разцъкаш повече, сигурно ще ти направи впечатление - един път зарежда, един път - не, time out-ва и тн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, целия форум работи нещо като ошашкан, ако го разцъкаш повече сигурно ще ти направи впечатление.

А би ли обеснил ,какво означава това предупреждение което получих? Обесни ми ,тука пред всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ще те разочаровам, но от мен нищо не си получавал...  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.