Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Колега Боре,

 

Действително засечи разхода, че ми стана интересно... Аз с новия 100-октанов на Еко вече изминах малко над 1000 км, от тях около 70% извънградско. Преди това доскоро те имаха друг 100-октанов - Еко Кинитрон, той беше последно по 2.39 лв, с него обичах да се глезя предимно на дълъг път... И с новия и със стария впечатленията ми са отлични - колата "дърпа" видимо повече, става по-динамична, а разходът пада. Колко пада е друг въпрос - в градско (София) практически разликата не може да се измери, а на дълъг път ми пада между 0.5 и 1 на 100 (спрамо 95-октановия пак на Еко).

 

Истината за мен е, че тази разлика в разхода не избива цената, а в най-добрия случай я изравнява. Което пак е ОК, мисля, с оглед да му е хубаво на двигателя и за удоволствието от шофирането.

 

Използвам случая да попитам колегите и за впечатления от Газпром. Съвтем отскоро почнах да експериментирам с техния 95 и колата върви изключително приятно. Още обаче мога да хвана разлика в разхода. Смятам да опитам и техния 100-октанов, който е значително по-евтин от Еко (особено с отстъпките). Вие какъв опит имате с бензина на Газпром?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Боре,

 

Действително засечи разхода, че ми стана интересно... Аз с новия 100-октанов на Еко вече изминах малко над 1000 км, от тях около 70% извънградско. Преди това доскоро те имаха друг 100-октанов - Еко Кинитрон, той беше последно по 2.39 лв, с него обичах да се глезя предимно на дълъг път... И с новия и със стария впечатленията ми са отлични - колата "дърпа" видимо повече, става по-динамична, а разходът пада. Колко пада е друг въпрос - в градско (София) практически разликата не може да се измери, а на дълъг път ми пада между 0.5 и 1 на 100 (спрамо 95-октановия пак на Еко).

 

Истината за мен е, че тази разлика в разхода не избива цената, а в най-добрия случай я изравнява. Което пак е ОК, мисля, с оглед да му е хубаво на двигателя и за удоволствието от шофирането.

 

Използвам случая да попитам колегите и за впечатления от Газпром. Съвтем отскоро почнах да експериментирам с техния 95 и колата върви изключително приятно. Още обаче мога да хвана разлика в разхода. Смятам да опитам и техния 100-октанов, който е значително по-евтин от Еко (особено с отстъпките). Вие какъв опит имате с бензина на Газпром?

 

Мое наблюдение е, че с Xenum октан буустер и 95 е по-добре разхода и вървежа от готовите скъпи горива по бензиностанциите. Пробвал съм само на ОМВ и ШЕЛ, нямам наблюдение на ЕКО, но можеш да пробваш. Излиза около 10ст на литър тази добавка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марешки започна бензиностанция в София

http://sofia.dir.bg/news.php?id=23943052

 

да, и май ще е "само" с 24 колонки за 50 автомобила, а не с 50 колонки :) трябва да е готова до края на изборите, и няма да е последната в Сф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... то като гледам бензиностанциите в момента имат по 7-8-9-10 макс... Някои са с по 4... Та, 24 не са малко, обаче който му прави софтуера за обработване на това цялото нещо - евала! :)

1. Касиери, колко каси ще има работещи за толкова много колонки :)

2. Управление на колонките/помпите :)

 

Бая забавно е, просто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е решил да сложи колонки с вградени ПОС терминали, това ще свали поне 50% натовареност от касите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, иначе представи си какво е - в момента отиваш на касата и чакаш двама-трима пред тебе, а и на колонките е лудница - по 2-3 коли чакат да се махнеш и накрая 10-15 мин зареждаш гориво...

 

Преди седмица на ЕКО в Княжево - щях да го пребия единия келеш... гледа ме тъпо, гледа ме... и накрая посегна към бензина - аз му казвам ДИЗЕЛ - той посегна към бензина и викам е хубава работа - ааа дизел - викам е не, прах за пране, ако може! Ако бях отишъл вътре на касите да чакам на опашката (добре, че никога не го правя това нещо), щях да източвам бензин... И накрая, докато чакаше да се напълни, се подпря на колата с гъза си, а тя беше цялата в калчица и рязко го разкарах от боята... Дебил с дебил смотан... На касата вътре имаше 4-ма чакащи, един "браузващ" рафтовете за "фафличка" и всички го чакаме да си избере, за да му спрат сметката - това с 50 активни дебила едновременно - само с калашника трябва и с много търпение, за да ги нацелиш всичките...

 

Хитро е с POS-четата /ако изобщо има такива/ - наливаш, плащаш, изчезваш...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, в Младост, на Малинов, има една бензиностанция на Петрол, която е на самообслужване. Цените й са по-ниски от другите от марката. Можеш да я тестиш. Последователността е слагаш карта, зареждаш и бягаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално :) Иначе... пълна лудница е... Когато тоя левент посегна към бензина да налива, щеше да му падне колонката на главата... Три пъти ме пита какво да сложи и накрая посегна към бензина, защото блееше ляво-дясно кой минава и колко коли са се събрали... пък аз реших, че там няма да има коли и ще заредя преди да тръгна...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегите ползващи дизелови горива при Марешки какво им е мнението за горивата? Как го усеща автомобила и вие спрямо горивата от другите бензиностанции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям .Дизела като качество за сега става, само там зареждам и нямам забележки.Цената разбира се е супер в сравнение с останалите.На място предлагат и добавки на бардал с които става още по и пак сте на далавера. :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че като дойде новата Октавия да не се притеснявам да ползвам тези горива, като се появят и насам де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че като дойде новата Октавия да не се притеснявам да ползвам тези горива, като се появят и насам де :D

 

Спокооо, всичките горива са еднакви - просто добавката прави баницата по-ядлива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, иначе представи си какво е - в момента отиваш на касата и чакаш двама-трима пред тебе, а и на колонките е лудница - по 2-3 коли чакат да се махнеш и накрая 10-15 мин зареждаш гориво...

 

Преди седмица на ЕКО в Княжево - щях да го пребия единия келеш... гледа ме тъпо, гледа ме... и накрая посегна към бензина - аз му казвам ДИЗЕЛ - той посегна към бензина и викам е хубава работа - ааа дизел - викам е не, прах за пране, ако може! Ако бях отишъл вътре на касите да чакам на опашката (добре, че никога не го правя това нещо), щях да източвам бензин... И накрая, докато чакаше да се напълни, се подпря на колата с гъза си, а тя беше цялата в калчица и рязко го разкарах от боята... Дебил с дебил смотан... На касата вътре имаше 4-ма чакащи, един "браузващ" рафтовете за "фафличка" и всички го чакаме да си избере, за да му спрат сметката - това с 50 активни дебила едновременно - само с калашника трябва и с много търпение, за да ги нацелиш всичките...

 

Хитро е с POS-четата /ако изобщо има такива/ - наливаш, плащаш, изчезваш...

 

Никога, ама никога не давам да ми наливат горивото. Причината не е толкова в грешното гориво (макар, че е възможно), а в мизерията на която са способни. Одраскано около капачката, залято с гориво и прочие. Преди години дадох един единствен път на ОМВ на магистралата. Карах още Опел. За тези, които не знаят, от вътрешната страна на капака за резервоара седи една врътка за капачките на винтилите. Е, откраднаха ми я. От тогава нито веднъж не съм дал на бензинджия да ми пипа колата. Включително се е стигало до това да си дърпаме пистолета на колонката от ръцете.

Колкото до опашките, загледай как зареждат хората. Всеки спира и сипва за по 10-20 лв. и утре пак. За бога, защо? Това не разбирам? На тия хора на ден ли им плащат, та не си пълнят до горе колите и като свърши пак? Другите мотльовци са тия с билетите на националната лотария. Като вземат да избират на касата и лошо ми става. И да не забравя за последния типаж. Мивка с четката за предното стъкло. Като почнат да търкат и само джантите не минават. Ми дръпни се от колонката, па ако щеш и багажника си пери с тая четка ДЕЕ*А.

Абе много се разписАх нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога, ама никога не давам да ми наливат горивото. Причината не е толкова в грешното гориво (макар, че е възможно), а в мизерията на която са способни. Одраскано около капачката, залято с гориво и прочие. Преди години дадох един единствен път на ОМВ на магистралата. Карах още Опел. За тези, които не знаят, от вътрешната страна на капака за резервоара седи една врътка за капачките на винтилите. Е, откраднаха ми я. От тогава нито веднъж не съм дал на бензинджия да ми пипа колата. Включително се е стигало до това да си дърпаме пистолета на колонката от ръцете.

Колкото до опашките, загледай как зареждат хората. Всеки спира и сипва за по 10-20 лв. и утре пак. За бога, защо? Това не разбирам? На тия хора на ден ли им плащат, та не си пълнят до горе колите и като свърши пак? Другите мотльовци са тия с билетите на националната лотария. Като вземат да избират на касата и лошо ми става. И да не забравя за последния типаж. Мивка с четката за предното стъкло. Като почнат да търкат и само джантите не минават. Ми дръпни се от колонката, па ако щеш и багажника си пери с тая четка ДЕЕ*А.

Абе много се разписАх нещо...

 

Е ти мислиш като мене :) Аз им давам, защото ми смърдят после ръцете и трябва да се мия, а много мразя да пипам нафтата с тая добавка, която смърди на умряло после в цялата кола + това че си пипам и кожата на волана с тая гняс... Мия се с мокри кърпички, с гелове, ужасно гадно смърди това... затова не пипам пистолета, ама го гледам в ръцете какви ги дроби, става им неудобно и внимават повечето, ама има и дебили...

 

За зареждането същото - пълня шитня! При всяко зареждане, ако те преебават с по 200-300 мл - по-добре веднъж със 200-300 грама, отколкото 10 пъти по 200-300 мл...  Как и да е... някои превантивно не си държат колите пълни с гориво, защото са на улицата и да не го озточи някой - още от соца са наплашени, научили са и децата им и т.н. и т.н. :) Такива филми - всякакви актьори.

 

А да... на това същото ЕКО, даааа.... сега се сетих... Преди да отида на колонката, пред мене друг келеш с хюндай купе от старите чакаше шемета с "бензина" да отиде да му измие предния джам... Аз седя и ги чакам и гледам, че си платиха вътре и чакат нещо около колата - решихме, че нямат ключ от колата - тоест, следващата мега глупост, оставили са го на капачката да им заредят и да им го върнат... И ги гледах 4-5 минути стоят като обрани, чакат си... Търпях, търпях и накрая като видях, че седнаха вътре и чакаха да им измият прозорците такъв клаксон изядоха, че се изпариха, без да им ги изсушат с обратното на четката... Повече от 10 минути гледах като гръмнат - лайното с лайно стоя и гледаше вместо да хване за 1 секунда да изчисти прозореца и да се маха, стоя и гледа и накрая си изчакаха най-спокойно да дойде някой да ги оправи... ако бях разбрал по-рано нямаше да имат мит прозорец изобщо, ама късмет... :) И аз съм бил на 20, и то не отдавна, ама такива тъпотии не съм правил, ебаси!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокооо, всичките горива са еднакви - просто добавката прави баницата по-ядлива :)

а по скъпите горива не са ли по добри или... 

 

Хора споко, тук се сипва газ за 2 лева и гориво за 5 по колонките, къде скочихте на по 10-20 хахаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, всичките горива са от едно място и се слагат добавки. :) Различните вериги си слагат добавка... затова са по-добри някои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а по скъпите горива не са ли по добри или... 

 

Хора споко, тук се сипва газ за 2 лева и гориво за 5 по колонките, къде скочихте на по 10-20 хахаха.

Добавка от 15лв на резервоар от 60л оскъпява с 0.25 лв литър заредено гориво.Средна разлика скъп срещу евтин дизел е 0.5лв/л.Не е задъжително целия флакон да се налее на веднъж,може и процентно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако въпросите ви звучат малко тъпо. Все пак е логично евтиния дизел да е по зле от скъпия... Но ако се сипва добавка на нормалния дизел може ли да се постигне ефекта на по скъпите дизели ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти мислиш като мене :) Аз им давам, защото ми смърдят после ръцете и трябва да се мия, а много мразя да пипам нафтата с тая добавка, която смърди на умряло после в цялата кола + това че си пипам и кожата на волана с тая гняс... Мия се с мокри кърпички, с гелове, ужасно гадно смърди това... затова не пипам пистолета, ама го гледам в ръцете какви ги дроби, става им неудобно и внимават повечето, ама има и дебили...

 

 

За тази цел си имам ръкавици в колите и всичко е ток, даже понякога някой Каейн ме вика да му сипя газ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, всичките горива са от едно място и се слагат добавки.  :) Различните вериги си слагат добавка... затова са по-добри някои.

........ като изключим вноса от Турция от рафинерията на Коч, която е доста модерна инсталация. .......Например ......

В България има мноооого внос, те защо пищят Лукойл за контрабанда и че имали нелоялна конкуренция и черен пазар, а?

:idea:

Изобщо по форумите има много и остарели легенди. Пазарът е динамичен. Хората от бранша знаят много тайни, но никога това няма да стане публично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази цел си имам ръкавици в колите и всичко е ток, даже понякога някой Каейн ме вика да му сипя газ :D

Е, па сипи му и му вземай парите, ко чакаш  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако въпросите ви звучат малко тъпо. Все пак е логично евтиния дизел да е по зле от скъпия... Но ако се сипва добавка на нормалния дизел може ли да се постигне ефекта на по скъпите дизели ?

ще чуеш 100 различни мнения от 100 различни човека. На мойта кола няма никаква разлика дали наливам от премиум нафтата или обикновенна, нито дали наливам на "известна марка" или от Марешки и Круиз. Не правя никаква разлика между нафтата в БГ и нафтата в Гърция, Македония, Сърбия, Германия, Чехия, Полша, Словакия. Сигурно съм някакъв дебил лишен от сетивност, слух, усет за вибрации и т.н. :)

 

Или колата ми е нещо сбъркана. Като чета тук колегите, оставам с впечатлението, че те карат някакви прецизни швейцарски часовници, а аз някакъв всеяден варел, който работи на мазут :)

 

300 000 км пише на километража, аз добавка не съм и сипвал никога, италианеца преди мен още по-рядко. Пали при -15 с най-обикновенната нафта. Не е в ред явно тая кола.

 

П.С. Докато карах газифициран бензин, съм се натъквал доста често на разлики в горивото, но с дизела... не.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.