Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 120 GLS


bocko

Recommended Posts

  • Отговори 501
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bocko

    188

  • maxrpm

    75

  • skodko

    33

  • joro-120L

    31

Най-много писали в темата

Добре бе моторче ново купих маркучета нови купих и пак не праска само се вдига малко водата в маркучето и се враща ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе моторче ново купих маркучета нови купих и пак не праска само се вдига малко водата в маркучето и се враща ](*,)

 

Губи ти се налягане от някъде май... :-k Знам, че звучи абсурдно ама... да не ти е пробито казанчето някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по въпроса с моторчето ,аз един ден смених три оригинални.Пред магазина защото ме обвиняваха че не знам как точно се слагат маркучетата ,има въздух в помпичката бла бла.Може да ме осъдят за това което ще напиша ,но аз останах доволен от ефекта.Вземи си ладово с моторчето и казанчето струват 15лв.По мощно е и ще си доволен.Новите части за нашите шкоди понякога са по зле от износените,ако ме разбираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото си пръскаше когато я взех и преди 1 месец почна да намалява струята и накрая едва пръскаше , но пак си въртеше нормално и после смених всичко и същото.Не ми се дават още пари.Ще пробвам да налея вода в едно шишенце и ако работи всичко значи е от казанчето :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото си пръскаше когато я взех и преди 1 месец почна да намалява струята и накрая едва пръскаше , но пак си въртеше нормално и после смених всичко и същото.Не ми се дават още пари.Ще пробвам да налея вода в едно шишенце и ако работи всичко значи е от казанчето :(

 

Докарай ми старото да го оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че водата тръгва към мотора. Това значи, че все пак помпата дърпа.

Най -простото нещо е да откачиш изходящия маркуч от моторчето и така да пробваш. Ако помпата работи, няма начин да не потече. Още повече че си я сменил.

От тук нататък възможни проблеми са пластмасовия тройник и пръскалките. Можеш да ги провериш ако духнеш с уста в изходящото маркуче на помпата. Специално за тройника имам бледи спомени, че не може да се свързва как да е. За това последното обаче не съм съвсем сигурен. Можеш да го свлиш и пак с уста да провериш кое на къде е.

 

ПП.Това дали е пробито или не казанчето няма абсолютно никакво значение (освен евентуална загуба на течност)! Важното е края на маркучето да е под вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най -простото нещо е да откачиш изходящия маркуч от моторчето и така да пробваш. Ако помпата работи, няма начин да не потече. Още повече че си я сменил.

 

и така пробвах не става.Тройника и аз не съм сигурен дали е така както си беше свързан smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вземи едно Ладово и ще се родиш бре момче.Вземи и ще ме благославяш.какви ремонти,кви пет лева.Там са две зъбчатки какво ще ти оправят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво да те правя....Размени кабелите на моторчето.

 

Направих го няколко пъти smile049

 

Днеска пробвах с шишенце smile048 веднага засмука и ме опръска върнах го в казанчето същата работа :roll:

тогава реших да помогна малко на водата да се стече и нагласих маркучуте хоризонтално и така си засмука , но много бавно , а и като затворих капака нещо се прецака ПАК :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното което ми идва на ум е прекалено уплътнено казанче.

Опитай да сложиш маркучето в казанчето без да завиваш капака.

Като точиш вода, от някъде все пак трябва да влиза въздух...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното което ми идва на ум е прекалено уплътнено казанче.

Опитай да сложиш маркучето в казанчето без да завиваш капака.

 

И това съм пробвал :D

 

Като точиш вода, от някъде все пак трябва да влиза въздух...

 

На капачката има две дупки през едната влиза маркучето ,а другата си е запушена заводски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МАЙКОООООООООООООООООО :smt0344 :smt0344 ](*,)

 

Пробих другата дупчица нищо не стана.

Пробих да е баш хоризонтално маркучето пак не смуче махах капачки слагах какви ли не работи кво ли не направих и кви ли не глупости.Шиба*ото моторче смучс когато и от където иска ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:

Колеги,ако проблема беше основен ремонт на двигателя,щяха да се напишат по-малко неща

от това което се получи за едно моторче на пръскачката :lol:

Нищо лично просто причината не може да е толкова трудно откриваема

та това е възел от 3 детайла все пак.

s_flag

Дано скоро намериш повредата

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз заради това се ядосвам просто няма логика в нищо.Остава само да съм купил кирливо моторче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не съм се занимавал с това, няма ли сачма някъде напр. в тройника, която да пропуска само в едната посока и да задържа течността да не се връща обратно? Ако и при смяна на поляритета на кабелите /т.е обръщаш посоката на въртене на мотора/ не вади вода и ако няма някъде сачма, вдигам ръце и аз :)

Разкачи тръбичката към дюзите от мотора и остави само входящата от казанчето, ако трябва прехвърли я на другия щуцер на мотора и пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това съм пробвал оставих само маркуча от казанчето към мотора все тая.

Дойде ми идея да продупча казанчето отстрани и без да върти мотора водата да си влиза в маркучето.То вече нз какво друго да направя ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край на всичко днес 4.08.12 в 3:30 през ноща проработи всичко ... s_flag

Ако може да ми се разчисти малко темата от тая глупост smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше явно в тройника и в това че няма въздух в казанчето.Размених трабичките и направих една дупка отгоре на казанчето точно до резбата на капачката и го пъхнах там и завих но не до край капачката ами малко колкото да не се разлива така явно влиза повече въздух а и тръбичката е почти хоризонтално на моторчето.Така почна да си помпи макар и малко бавно докато се напълни цялата система но все пак си работи s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.